11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KACZORACH

11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KACZORACH


11 11 2021 w Kaczorach odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości. Tegoroczne świętowanie składało się z dwóch części. Mszy Świętej w kościele pw. Bł. Franciszki Siedliskiej odprawionej przez proboszcza kaczorskiej parafii ks. Andrzeja Czerwińskiego oraz części artystycznej w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach.

Słowno-muzyczne przedstawienie historii dzieci z Wrześni, zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Straży Granicznej II RP w Śmiłowie. Nauczycielami przygotowującymi młodzież były pani Paulina Lȕck i pani Renata Popowska, nauczycielki SP w Śmiłowie.

Przed rozpoczęciem akademii Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury pani Paulina Banasik, poprosiła zebranych o uczczenie minutą ciszy pamięci pana Alfonsa Nowaka, mieszkańca Kaczor i kombatanta, który w roku 2021 odszedł na wieczną wartę.

Na zakończenie części artystycznej zagrała orkiestra gminna. Dwuczęściowy koncert składał się zarówno z utworów patriotycznych jak i rozrywkowych. Wysoki poziom orkiestry wzbudził uznanie wśród słuchaczy, którzy nagrodzili naszych muzyków gorącymi brawami.

W trakcie obchodów obecne były poczty sztandarowe i delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy oraz sztandar Polskiego Związku Wędkarskiego Koło Kaczory.

Obecny na uroczystości Wójt Gminy Kaczory pan Brunon Wolski w okolicznościowym przemówieniu podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowaniu obchodów oraz podkreślił, że jednym ze sposobów cieszenia się z wolności na co dzień, jest wspólna, zgodna praca na rzecz lokalnej społeczności, regionu czy całego kraju.

Zarówno frekwencja jak i zaangażowana postawa w przeżywanie Święta Niepodległości świadczą o tym, iż mieszkańcy naszej gminy cenią wolność i umieją ją godnie świętować. To dziedzictwo z pewnością przekażą następnym pokoleniom, które doceniania niepodległości dopiero się uczy.

11 listopada łączy pokolenia!

Udostępnij ten wpis