21 FINAŁ WOŚP

21 FINAŁ WOŚP


W minioną niedzielę już po raz dwudziesty, mieszkańcy gminy Kaczory włączyli się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od wczesnych godzin rannych na ulicach  niemalże wszystkich miejscowości kwestowało 24 wolontariuszy, zbierających datki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

Przygotowania były długie, a same zapisy do wolontariatu trwały już od początku października. Po raz kolejny podczas naboru do wolontariatu mieliśmy okazję przekonać się, jak wielkie znaczenie dla naszych młodych mieszkańców ma ta akcja. To potwierdzenie faktu, że każdy z nas chce nieść pomoc. Trzeba tylko otworzyć serca na tych, co tego najbardziej potrzebują. I kolejny raz styczniowa niedziela okazała się dniem pełnym ciepła i życzliwości.

Gminny Ośrodek Kultury, w którym mieścił się sztab nad którym kierownictwo przejęła Izabela Skwirowska był wspierany przez Szkołę Podstawową  w Śmiłowie, w Morzewie i w Dziembowie. Podczas przygotowań do XXI finału WOŚP było gorąco. Spóźniona przesyłka ankiet spowodowała sporą nerwowość w sztabie. Mało czasu na to, aby maksymalnie wszystko dopiąć , ale udało się. Odetchnęliśmy wszyscy patrząc na starania wspierających nas dyr. SP w Dziembowie
p. Elżbietę Kozak, dyr. SP w Morzewie p. Jolantę Pranke i nauczyciela SP w Śmiłowie p. Wiolettę Janowską.
Dzięki opiece policji w Kaczorach, strażaków z OSP Kaczory, nauczycieli w/w szkół oraz rodziców kwestujących dzieci mogliśmy być spokojni o bezpieczeństwo przebiegu niedzielnej akcji. Nie odnotowaliśmy żadnych nieprawidłowości. Wielkie kwestowanie przebiegało w atmosferze ogromnej życzliwości, za co wszystkim mieszkańcom gminy należą się słowa wdzięczności. Wszędzie gdzie pokazali się wolontariusze nasi mieszkańcy wykazali niebywałą hojność i spontaniczność. Sami kwestujący ze wzruszeniem opisywali różne przejawy życzliwości i tej niespotykanej często spontaniczności. Wielki wkład w tę akcję włożyli Rodzice naszych wolontariuszy. To oni czuwając nad bezpieczeństwem przewozili dzieci z miejsca na miejsce. Za ich ogromne zaangażowanie należą się szczególne słowa podziękowania.

Niedziela, godz. 1500, sala Gminnego Ośrodka Kultury wypełniona publicznością. Dzięki jasełkowym prezentacjom na które zaprosiliśmy sześciolatki z Przedszkola Publicznego  w Kaczorach / w opracowaniu pań: Beaty Kaczmarek i Beaty Przewoźniak / było świątecznie i tak ciepło, ciepluteńko. Ciekawa forma prezentacji i żywiołowa gra młodych aktorów spowodowała, że wszyscy z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli a potem gorącymi oklaskami nagrodzili ich występ. Po prezentacji odbyła się licytacja gadżetów WOŚP, która pozwoliła zebrać dodatkową sumę pieniędzy (380 zł).

A tuż obok trwało wielkie podliczanie. Czuwająca nad przebiegiem komisja w składzie:  p. Jolanta Maślanka, p. Alicja Przewoźniak, p. Bożena Marcinkowska, p. Joanna Mizerkiewicz-Dreze miała pełne ręce roboty. Spadł na nią samą wielki obowiązek i wielka odpowiedzialność. Trzeba podliczyć wszystko skrupulatnie, aby zgadzała się kwota ”co do grosza”.

Z każdą chwilą przybywało coraz więcej wolontariuszy i coraz więcej puszek z zawartością do liczenia.
Kwestujący: Weronika Kozłowska, Adrianna Rykaluk, Marcel Piotrowski , Joanna Jackowska, Klaudia Spychała, Karina Klimaszewska, Wiktoria Skowrońska,  Karina Seyda, Natalia Rogacka, Wiktoria Falkowska, Dominika Perska, Klaudia Jaworska, Dominika Lenart, Martyna Martenowska, Ilona Rozmarynowicz, Anna Tecław, Paulina Wieczorek, Radosław Kaput, Zofia Borowczyk, Katarzyna Toporowska,  Justyna Milachowska,  Patrycja Sikora , Julia Żurek, Klaudia Milachowska zebrali niewiele mniej niż w roku ubiegłym, a zaznaczmy, że przy mniejszej ilości wolontariuszy.
Kompetentna komisja dość szybko podliczyła i posegregowała uzbierane pieniądze. Zgadza się co do grosika. A grosików sporo, bo w rezultacie otrzymaliśmy kwotę ponad 7.300,00 zł. Zebrana kwota potwierdziła fakt, że w sercu każdego z nas drzemie potrzeba niesienia innym bezinteresownej pomocy. Dziękujemy wszystkim za okazaną wrażliwość i serce.

tekst: Krystyna Adamczyk
fot.: Izabela Skwirowska

Udostępnij ten wpis