24 FINAŁ WOŚP

24 FINAŁ WOŚP


Tegoroczny XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się pod hasłem „Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”. W gminie Kaczory 10 stycznia 2016r. kwestowało na ten cel 26 wolontariuszy: Kinga Kledzik i Roksana Załachowska z Dziembowa, Wiktoria Parecka i Dagmara Młynarek z Dziembówka, Weronika Popowska i Martyna Gapińska z Morzewa, Marta Wajer z Krzewiny, Adrianna Machocka z Równopola, Martyna Maternowska, Agata Maternowska, Oliwia Nowak, Natalia Szdzuij, Katarzyna Pawłowska i Katarzyna Oziabło ze Śmiłowa, Kinga Kubiak z Jeziorek, Aniela Koc z Piły, Zofia Pszczółka, Michał Kusz, Julia Wład i Bartłomiej Sieczka z Zelgniewa oraz Zofia Borowczyk, Alicja Kryger, Nikola Cieślik, Klaudia Kulczyńska, Weronika Wojciechowska i Adrianna Rykaluk z Kaczor.

O godz. 1600 na Sali GOK w Kaczorach odbyły się jasełka w wykonaniu przedszkolaków z Kaczor, które przygotowały panie Maja Śliwińska i Beata Przewoźniak  oraz licytacja orkiestrowych gadżetów. W tym roku oprócz przedmiotów przysłanych z Warszawy zlicytowano również poduszkę na obrączki ślubne wykonaną przez panią Renatę Rybińską z Kaczor.

W godzinach wieczornych komisja podliczająca uzbierane pieniądze p. Jolanta Maślanka, p. Bożena Marcinkowska, p. Joanna Mizerkiewicz-Dreze, podała pierwszy nieoficjalny komunikat, iż w tym roku mieszkańcy gminy Kaczory przekazali na rzecz WOŚP kwotę ok. 10.400 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w sprawnym przebiegu kwesty a szczególnie p. Elżbiecie Kozak, dyr. SP Dziembowo, p. Wiolecie Janowskiej, nauczycielce SP Śmiłowo, p. Renacie Kononowicz, nauczycielce SP Morzewo, policjantom z Kaczor na czele z kierownikiem posterunku asp. szt. Adamem Stępniewskim, rodzicom oraz wszystkim, którzy w najmniejszy sposób przyczynili się do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym wolontariuszom oraz aby dzień ten, mimo zimowej aury, był ciepły i pogodny.

Sztab WOŚP
GOK Kaczory

Udostępnij ten wpis