28. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

28. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY


„Wiatr w żagle” pod tym hasłem już po raz XXVIII zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegorocznym celem było zebranie funduszy „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.” 12 stycznia w zbiórce na terenie gminy Kaczory wzięło udział 30 wolontariuszy: Aleksandra Grabarska, Martyna Bartczak, Kacper Wiese, Sylwester Witt, Jakub Piosik, Bartosz Giers, Wiktoria Gołębiowska, Zuzanna Forenc, Alicja Górka, Maksymilian Eichstadt, Alicja Domańska, Joanna Długaszewicz, Julia Koc, Agata Lemańska, Olga Kusz, Oliwia Zielińska, Julita Szczepaniak, Agata Maternowska, Weronika Popowska, Wojciech Popowski, Julia Kin, Dominika Encminger, Martyna Hyl, Marta Góra, Kamila Kozera, Weronika Gładych, Nikola Biedroń, Marcelina Cysarz, Nikola Martenka, Wiktoria Tomaszewska.

Częścią imprezy stały się również wydarzenia towarzyszące, takie jak masaż klasyczny i bańką chińską w wykonaniu pań fizjoterapeutek Angeliki Janikowskiej i Natalii Krawczyk oraz pokaz i szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, prowadzone przez panią Wiolettę Janowską i uczniów SP ze Śmiłowa.

Punktualnie o godzinie 16.00 rozpoczął się niezwykle pozytywny i dynamiczny koncert poznańskiego zespołu Przed Wschodem Słońca. Zespół oprócz udziału w wielu przeglądach i konkursach jest zapraszany do współpracy jako support takich zespołów jak: T.Love, Bratanki, Poparzeni Kawą Trzy, Budka Suflera, Perfekt. Oryginalny styl muzyczny łączący, rocka, reggae, ska, a nawet jazz w połączeniu z niebanalnymi tekstami to prawdziwa mieszanka wybuchowa na scenie i w sercach słuchaczy.

W trakcie koncertu odbyła się licytacja blisko 40 fantów ofiarowanych przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Morzewa oraz panią Katarzynę Ratka, mieszkankę Kaczor i miłośniczkę przyrody, która ufundowała m.in. kalendarz z wykonanymi przez siebie zdjęciami pięknych terenów naszej gminy.

Komisja podliczająca uzbierane datki, w składzie: pani Agnieszka Grabarska, pani Bożena Marcinkowska, pani Joanna Mizerkiewcz-Dreze miała w tym roku wiele pracy. Ostatecznie jednak w późnych godzinach wieczornych udało się ustalić wstępny wynik zbiórki ponad 18.000 zł.

Za współtworzenie XXVIII finału WOŚP dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom oraz sympatykom którzy wspierali sztab w Kaczorach. Dziękujemy wolontariuszom, ich opiekunom i rodzicom. Dziękujemy pani Elżbiecie Kozak dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziembowie, pani Wiolecie Janowskiej nauczycielce Szkoły Podstawowej w Śmiłowie, pani katechetce Renacie Popowskiej z Morzewa oraz kaczorskiej Policji za czuwanie nad bezpieczeństwem kwestujących i sprawny przebieg zbiórki. Za każdy nawet najmniejszy gest życzliwości z serca dziękujemy i czekamy na kolejne finały. Siema!

                                                                                                                                                                                   Fot./Tekst
GOK Kaczory

 

 

 

Udostępnij ten wpis