31 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

31 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY


29 stycznia 2023 roku, to kolejny 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ta skromna początkowo inicjatywa dobroczynna, przerodziła się w rozpoznawane w Polsce i po za jej granicami wydarzenie, docierające i – co ważne – angażujące, setki wolontariuszy i ludzi dobrej woli.

Kaczorska placówka kultury, od wielu lat aktywnie współtworzy wydarzenie, organizując w dniu finału, koncerty, spotkania warsztatowe oraz licytacje przekazanych przez darczyńców przedmiotów.

Nie inaczej było w tym roku. W programie przygotowanym przez kaczorski sztab, znalazły się m.in. koncert Orkiestry Miejsko-Gminnej, w którym można było usłyszeć takie przeboje jak „Pod papugami” – Czesława Niemena, „Parostatek” z repertuaru Krzysztofa Krawczyka czy jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów marszowych Happy Marching. Występ naszych muzyków w czasie finału zainaugurował rok jubileuszowy istnienia orkiestry. Od pierwszego występu mija bowiem 25 lat.

Kolejną przygotowaną niespodzianką, był występ dzieci i młodzieży ze Studia Piosenki działającego przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Kaczorach. Na scenie pojawili się : Hanna Wolska, Agata Witkowska, Laura Kordek,  Marta Sawczak i Stanisław Rajek (grupa młodsza) oraz Zuzanna Kubiak, Nadia Kozera, Maja Banasik, Marcelina Piotrowska, Lena Wełnic, Oliwia Koszałka (grupa starsza).

W przerwach między występami, zgromadzona publiczność miała możliwość wylicytować „fanty” zebrane od darczyńców z terenu naszej gminy oraz te które przekazała sztabowi Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Były to m.in. koszulki, kubek termiczny, body dla maluszka, płyta Grubsona z występem na Pol’and Rock Festiwal, poduszki w kształcie kota, aniołki wypalone z gliny, voucher na masaż, przejazd bryczką czy wizytę u dentysty. Mieszkańcy naszej gminy oraz przybyli goście i w tym roku okazali się niezwykle hojni licytując niemal wszystkie dostępne przedmioty.

Muzyka i występy na scenie to jednak nie jedyne atrakcje jakie czekały na świętujących Finał WOŚP
w Kaczorach. W godzinach popołudniowych w salach Centrum Kultury miały miejsce warsztaty
z origami, turniej gry w Dobble, pokaz pierwszej pomocy i zajęcia jogi.

Spotkanie z Wielką Orkiestrą to również wolontariusze, których w tym roku było blisko 25, a którzy
kwestowali w niemal wszystkich miejscowościach naszej gminy. Za świetną robotę w terenie, mimo zimna, dziękujemy!

Wstępne szacunki zebranych w 31 finale środków to ponad 16.000 zł. Dokładną sumę będziemy podamy po zakończeniu procedury rozliczenia z Fundacją. Wszystkim uczestniczącym w wydarzeniu
i wspierającym sztab, dziękujemy! Się ma!

Udostępnij ten wpis