32 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

32 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY


Niedzielę 28 stycznia 2024 r. w gminie Kaczory, zapamiętamy jako kolorową i pozytywną, a to za sprawą 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Punktualnie o godzinie 8.00 wolontariusze wyposażeni w identyfikatory, kolorowe puszki i czerwone charakterystyczne plecaki, rozpoczęli kwestę uliczną w różnych miejscowościach naszej gminy. Od godziny 11.00 osoby odwiedzające siedzibę sztabu – Centrum Kultury w Kaczorach – mogły zaopatrzyć się w świeżo upieczone pączki. W godzinach popołudniowych najmłodsi mogli spróbować swoich sił w układaniu dużych puzzli  udostępnionych nam przez Nadleśnictwo Kaczory oraz zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy (grupa Ratujemy i Uczymy Ratować ze Szkoły podstawowej im. Straży Granicznej II RP we współpracy z Państwową Strażą Pożarną). Najważniejszym wydarzeniem dnia był koncert muzyki szanty w wykonaniu zespołu „Węże z poligonu” połączony z licytacją gadżetów i voucherów zaproponowanych przez ofiarodawców na rzecz 32 Finału WOŚP.

Publiczność przyjęła artystów serdecznie o czym świadczyły m.in.  gorące brawa zarówno w trakcie jak i po koncercie.

Niezmiennie najwięcej emocji przynosiła licytacja, w której każdy od najmłodszych po najstarszych mógł znaleźć coś dla siebie.

Dzięki hojności uczestników licytacji udało się wylicytować wszystkie gadżety i vouchery przekazane na 32 Finał. Bardzo dziękujemy!

Szczegółowe kwoty środków zebranych do puszek oraz licytacji przedstawimy po oficjalnym rozliczeniu naszego Sztabu z Fundacją Wielkiej Orkiestry. Wszystkim darczyńcom i sympatykom wspierającym działania sztabu dziękujemy za życzliwość. Do zobaczenia na kolejnych finałach.

 

Udostępnij ten wpis