8 MARCA 2017

8 MARCA 2017


W gminie Kaczory 8 marca nie był dniem zapomnianym. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet zorganizowano gminną uroczystość z udziałem reprezentantek wszystkich sołectw gminy Kaczory. Panie bardzo licznie odpowiedziały na zaproszenie wójta gminy Kaczory, wypełniając po brzegi salę wiejską w Dziembowie.

Tradycyjne spotkanie okolicznościowe przy kawie i słodkościach uświetnił występ gminnego zespołu „Sonata” pod kierownictwem Jana Margowskiego. Wokalistki już po pierwszym utworze zachęciły liczną publiczność do wspólnego śpiewania. I tak „Dwie morgi słońca” Andrzeja Cierniewskiego i wiele innych znanych utworów zaśpiewała z „Sonatą” cała sala. Po koncercie nagrodzonym brawami, na scenie pojawili się znani wszystkim „ Hela” i „Marian” w rolę których wcielili się Leszek Malinowski i Waldemar Sierański. Chwile później na scenę dołączyła Maria Borzyszkowska i już wtedy wiadomo było, że do końca spotkania nie zabraknie dawki dobrego humoru. Przez ponad godzinę kabaret „Koń Polski” bawił panie, prezentując swoje najbardziej znane skecze. Publiczność głośnym śmiechem reagowała na występ artystów kabaretowych, nagradzając każdy przedstawiony skecz głośnymi owacjami.

Podczas spotkanie wójt gminy Kaczory Brunon Wolski i przewodniczący Rady Gminy Kaczory Stefan Kowal złożyli wszystkim paniom najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowali za aktywną pracę na rzecz lokalnej społeczności. Wiązanki kwiatów z okazji Dnia Kobiet od przedstawicieli samorządu otrzymała najstarsza z zaproszonych pań – Władysława Linde oraz artystka kabaretowa – Maria Borzyszkowska.

tekst/fot.: Paulina Banasik

Udostępnij ten wpis