DZIEŃ DZIECKA

DZIEŃ DZIECKA


W pierwszy czerwcowy weekend nad jeziorem Kopcze i na stadionie LZS w Kaczorach dzieci wraz z rodzicami świętowały Międzynarodowy Dzień Dziecka. Organizatorami tego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury, Rada Sołecka w Kaczorach, OSP Kaczory. W sobotę 1 czerwca nad jeziorem odbyły się zawody wędkarskie oraz spływ kajakowy. Wspaniała pogoda zachęciła do licznego uczestnictwa. W spływie kajakowym wzięło udział blisko 80 osób.

Drugi dzień świętowania odbywał się na stadionie piłkarskim w Kaczorach. Dmuchane zamki, malowanie twarzy i możliwość zaplecenia warkoczyków, to tylko niektóre z wielu atrakcji.
Nie zabrakło występów wokalnych. Swoje umiejętności zaprezentowały dzieci przedszkolne oraz młodzież naszej gminy. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pan iluzjonista, który poprowadził blisko 40 minutowy występ, poprzedzony warsztatami iluzji dla dzieci.

Wśród kulinarnych niespodzianek prym wiodła przygotowana wata cukrowa i prażona kukurydza. W trakcie trwania imprezy wręczono także nagrody dla zwycięzców zawodów wędkarskich.
Od lat najbardziej oczekiwanym przez najmłodszych momentem jest zabawa w pianie przygotowanej przez strażaków. Dzięki druhom z OSP Kaczory również w tego tegorocznym dniu dziecka nie zabrakło tej radości. Wszystkim uczestnikom i gościom naszego świętowania dziękujemy i zapraszamy do zapoznania się z materiałem zdjęciowym z imprezy.
Do zobaczenia za rok!

tekst/fot.: GOK Kaczory

Udostępnij ten wpis