DZIEŃ DZIECKA NAD JEZIOREM KOPCZE

DZIEŃ DZIECKA NAD JEZIOREM KOPCZE


Tegoroczne świętowanie Dnia Dziecka w Kaczorach miało miejsca 6 czerwca i odbyło się w pięknej scenerii terenów nad jeziorem Kopcze. Główną atrakcją święta najmłodszych, była zaproszona wioska indiańska prowadzona przez zespół Huu-Ska Luta z Torunia. Pasjonaci kultury Indian Ameryki Północnej przygotowali nie tylko liczne konkurencje sprawnościowe, ale również pokaz tańców Pow-Wow, w których można było wziąć udział. Oprócz wspólnego tańca, można było wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy własnoręcznie wykonany pióropusz. Przystrojeni w kolorowe pióra mali przyjaciele Indian stawili się w wiosce licznie. Każdy uczestnik został za swoją pracę nagrodzony. „Tęczowa strzała”, „tańczący koń”, to tylko niektóre z przydomków jakie przybrali uczestnicy konkursu.

Oprócz wioski indiańskiej, organizatorzy przygotowali m.in. dmuchańce, konkurs plastyczny
pt. „Świat Indian oczami dziecka”, stoisko z bańkami i zaplataniem warkoczyków, stoisko z artykułami drewnianymi (w tym zabawkami) wykonanymi przez jedną z mieszkanek Kaczor. Nie zabrakło też słodkości. Wata cukrowa, popcorn i oczywiście lody, stanowiły część nagród za udział w konkurencjach.
Do dyspozycji uczestników był również mini spływ kajakowy, nad którego bezpieczeństwem czuwali  druhowie z OSP w Kaczorach oraz ratownicy z pływalni RELAKS w Kaczorach. Był również akcent edukacyjny. Pracownicy Nadleśnictwa Kaczory oprowadzali chętnych po nowo otwartej ścieżce edukacyjnej nad jeziorem Kopcze, opowiadając o walorach i ciekawostkach przyrodniczych tych terenów.

Na zakończenie spotkania nad jeziorem Kopcze przygotowano „koncert dla mamy i taty” w wykonaniu zespołu Trzy gitary ze Złotowa. Utytułowani wykonawcy repertuaru „Czerwonych gitar” oraz „Trzech koron” zostali przyjęci przez mieszkańców gminy Kaczory z uznaniem i sympatią. Liczymy na kolejne, wolne już od obostrzeń spotkania. Do zobaczenia wkrótce!

 

 

Udostępnij ten wpis