FERIE W MIEJSKO-GMINNYM CENTRUM KULTURY W KACZORACH (CKK)

FERIE W MIEJSKO-GMINNYM CENTRUM KULTURY W KACZORACH (CKK)


Ferie zimowe 2022 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Kaczorach przebiegały pod znakiem różnorodności i dobrej zabawy. Do wyboru mieliśmy zajęcia rozwijające zdolności manualne (zajęcia plastyczne, zimowy kurs szycia),  muzyczne (zajęcia umuzykalniające, karaoke) czy dwie tegoroczne nowości tj. programowanie i zumba dla dzieci.

Szczególną popularnością cieszyły się spotkania z zaproszonymi gośćmi tj. iluzjonistą panem Piotrem Szumnym, aktorami w przedstawieniu „Aladyn na ratunek światu” oraz animatorami prowadzącymi spotkanie z postaciami bajki „Kraina lodu”.

Spotkanie z iluzjonistą składało się z dwóch części. Warsztatów, w trakcie których pan Piotr Szumny dzielił się tajnikami pokazów iluzji, jak również pokazu iluzji. Znikające monety, pojawiająca się w pustym naczyniu woda, magiczne koła hula hop, to tylko niektóre z elementów blisko godzinnego programu.

Równie dużym zainteresowanie cieszyło się przedstawienie „Aladyn na ratunek światu”. Znana
z baśni tysiąca i jednej nocy historia biednego Aladyna, który znajduje lampę z dżinem miała swoje przesłanie ekologiczne. Aladyn zdobywa w nim serce księżniczki ratując miasto od stosów śmieci, które przy żywiołowym udziale publiczności, udało się posegregować do odpowiednich pojemników.
Wielkim przeżyciem dla uczestników naszych ferii było również spotkanie z postaciami z bajki „Kraina lodu”. Blisko dwie godziny wspólnych zabaw i animacji, z muzyką i nastrojowymi światłami nasi najmłodsi zapamiętają na długo.

Mimo obostrzeń związanych z sytuacją pandemiczną udało nam się przeprowadzić wszystkie zaplanowane aktywności, choć niestety nie mogliśmy przyjąć wszystkich chętnych. Mamy nadzieję, że kolejne ferie odbędą się już bez obostrzeń i będziemy mogli zaprosić na nasze wydarzenia wszystkich zainteresowanych.

 

Za piękny wspólny czas, dziękujemy i zapraszamy na kolejne wydarzenia z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Kaczorach. Do zobaczenia!

Udostępnij ten wpis