FERIE ZIMOWE 2020

FERIE ZIMOWE 2020


Ferie zimowe 2020 w Gminnym Ośrodku Kultury przebiegły barwnie i z wieloma niespodziankami. Dwa tygodnie zimowego odpoczynku, to czas w którym najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, szukają twórczych sposobów wykorzystania wolnego czasu. Wielu z nich znalazło je w GOK w Kaczorach.

W pierwszym tygodniu zaplanowano warsztaty z sensoplastyki, projekcję bajek oraz wycieczkę nad jezioro Kopcze z pracownikami nadleśnictwa Kaczory. Niestety niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiły, że o zwyczajach i potrzebach leśnych zwierząt w zimie, opowiedzieliśmy sobie w sali GOK. Prowadząca „leśne warsztaty” pani Małgorzata Plata przygotowała konkurs na rozpoznanie głosów ptaków, wprowadzając dzieci w świat ptaków żyjących w Polsce zimą. Popularnością cieszyły się też duże puzzle ze zdjęciami mieszkańców lasu. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał na pamiątkę figurkę zwierzęcia wykonaną z drewna. Wydarzeniem, które przyciągnęło zdecydowanie najwięcej uczestników było przedstawienie Studia Teatralnego Krak-Art „Przygody Pipi Skrapetki”. Niezwykłe przygody najsłynniejszej rudowłosej dziewczynki na świecie, sprawiły naszym odbiorcom wiele radości.

W drugim tygodniu kontynuowaliśmy zajęcia plastyczne własnoręcznie wykonując kolorowy wzór na koszulkach oraz przygotowując czapkę szefa kuchni. W programie ferii były też zajęcia kulinarne: pieczenie ciasteczek oraz robienie koktajli owocowych. Bez wątpienia najbardziej oczekiwanym wydarzeniem był balik karnawałowy, który w tym roku prowadziły postacie z bajki „Psi Patrol”.

W czasie ferii odbył się również Gminny Turniej Szachowy, którego zwycięzcą został pan Józef Ligenza z Rzadkowa. Wszystkim uczestnikom zajęć, serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach.

                                                                                                                                           Tekst. /Fot. GOK Kaczory

Udostępnij ten wpis