FERIE ZIMOWE

FERIE ZIMOWE


W tym roku dzieci z gminy Kaczory, które spędzały ferie na miejscu, otrzymały bogatą propozycję aktywnego spędzenia wolnego czasu. Oprócz zajęć w GOK można było również skorzystać z oferty pływalni „Relaks”.
5 lutego w GOK odbył się konkurs plastyczny „Zima na wesoło”. Wszyscy uczestnicy za ciekawe pomysły i wykonanie otrzymali słodkie nagrody. 6 lutego młodzi tenisiści walczyli o zwycięstwo w Zimowym Turnieju Tenisa Stołowego. Najlepszy w tym roku okazał się Wojtek Juma pokonując Jakuba Gruntkowskiego (II miejsce) oraz Kamila Przybylskiego (III miejsce). Oprócz tenisa stołowego dużą popularnością cieszyły się gry XBOX Kinect oraz gry planszowe.
Również na pływalni oprócz aktywnego wypoczynku w wodzie można było wykazać się pomysłowością i zręcznością manualną. „Zrób coś z niczego” – tak nazywały się spotkania podczas których z surowców wtórnych wykonywano dekoracje na „Bal u Neptuna”, który zaplanowano na zakończenie ferii.
14 lutego sala GOK wypełniła się dziećmi, które z niecierpliwością oczekiwały na przybycie najważniejszej osoby na balu – Neptuna. Ten czas wypełniła pani Lucyna Przybyszewska, nauczycielka z SP Morzewo, wprowadzając wszystkich w morskie klimaty. Przybycie Neptuna i jego świty ogłosiły wielkie fanfary i zaraz potem utworzyła się do niego wielka kolejka, ponieważ Neptun wszystkich, bez wyjątku, pasował swoim trójzębem na marynarza. Oprócz wspólnej zabawy na balu, po raz pierwszy, w układzie tanecznym, pokazały się dzieci, które uczęszczają do GOK na zajęcia z tańca nowoczesnego.
I tak zakończyliśmy tegoroczne ferie. Mamy nadzieję, że przyszłoroczne będą nie mniej udane.

tekst/fot.: Izabela Skwirowska

Udostępnij ten wpis