FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

Już po raz XI odbył się Gminny Konkurs Piosenki Szkolnej i Przedszkolnej w  którym nie zabrakło entuzjastów muzyki i śpiewu. Udział w konkursie to dla większości pierwsza próba prezentacji swoich umiejętności, wielka przygoda i możliwość zdobycia nowych doświadczeń.
Celem organizatorów tej imprezy: Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Kaczorach jest popularyzacja śpiewania wśród dzieci i młodzieży, poszukiwanie dzieci szczególnie uzdolnionych oraz popularyzacja piosenek, walorów artystycznych i wychowawczych.

23 kwietnia jury w składzie:
Jolanta Bajon-Szumańska – nauczyciel śpiewu, przewodnicząca,
Marek Piątkowski – dziennikarz muzyczny, członek jury,
Krzysztof Jarocha – pracownik MDK w Chodzieży, członek jury
Zdzisław Nawrot – kapelmistrz, członek jury,
po wysłuchaniu 53 utworów postanowiło nagrodzić:

I KATEGORIA WIEKOWA – PRZEDSZKOLA:

I miejsce: Agatka Michałek, Kamilka Kozera – Rzadkowo „Dwie kaczuszki”

II miejsce: Zofia Rajek, Nikola Biedroń, Monika Figurska, Julia Kin, Weronika Gładych, Hirek Bartczak, Michał Kozłowski – Kaczory „Silny jak lew”

 

Wyróżnienia:

Nikola Rozynek, Jakub Gruntkowski – Dziembowo „Brazylijska samba”

Oktawia Młynarek, Laura Kaczorowska, Wiktoria Zimna, Nikola Rubik, Sylwester Witt, Mikołaj Kolterman – Dziembówko „Latawiec”

Kacper Dreze, Julka Szymańska, Kamil Kondracki, Ania Zabel, Monika Ignaszewska – Kaczory „Wakacyjny pociąg”

Bartek Pasieta, Kacper Świętochowski – Morzewo „Fiu, fiu, fiu”

Agata Maternowska, Adriana Bethke, Joanna Długaszewicz, Alicja Domańska – Śmiłowo „Słoneczko woła cię”

Martyna Hoffmann, Julia Koc, Olga Kusz – Zelgniewo „Polka komputerowa”

II KATEGORIA WIEKOWA – KLASY I-III:

I miejsce – Nicola Martenka – kl. I SP Rzadkowo – „Wiosna”

I miejsce – Klaudia Milachowska, Helena Karolczak – kl. III SP Śmiłowo „Walczyk szczęśliwych dzieci”

II miejsce – Krzysztofa Radka – kl. II SP Rzadkowo – „Wizyta w lesie”

II miejsce – Martyna Barteczka – kl. III SP Śmiłowo „Rosły sobie kwiatki”

III miejsce – Hubert Babicz – kl. II SP Dziembowo – „Witaminki”

III miejsce – Weronika Popowska, Agata Boruta, Zosia Boruta, Marysia Kulaszewska, Kasia Golla, Weronika Huchrak, Zuzia Schur, Kinga Kowalska, Michalina Kowalska, Natalia Maćkowiak, Dominika Maślanka – SP Morzewo „Bursztynek”

Wyróżnienie: Oliwia Chlebek – kl. I SP Rzadkowo – „Wiosna”

III KATEGORIA WIEKOWA – KL. IV-VI

I miejsce – Sandra Szymańska – kl. IV SP Dziembowo – „Tylko w twoich dłoniach”

I miejsce – Sandra Bogdańska – kl. V SP Dziembowo – „Niby nic”

II miejsce – Marta Piosik – kl. V SP Kaczory – „Tolerancja”

III miejsce – Weronika Szymańska – kl. IV SP Kaczory – „Niby nic”

IV KATEGORIA WIEKOWA – GIMNAZJUM

I miejsce – Aleksandra Pieścikowska – „Sen o samotności”

 

II miejsce – Karolina Suśniak – „Kolorowy wiatr”

 

III miejsce – Katarzyna Lemańska – „Czas nie będzie czekał”

Dnia 3 maja 2012r.  wszyscy wyróżnieni wystąpili  na Koncercie Laureatów podczas którego zostały wręczone nagrody rzeczowe i dyplomy. Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy wszystkim wyróżnionym.

tekst: Krystyna Adamczyk
fot.: Izabela Skwirowska

Udostępnij ten wpis

UWAGA - ZMIANA GODZINY ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH

Informujemy, że w związku z Państwa sugestiami, zmieniliśmy godzinę ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH w II tygodniu FERII.

Zajęcia odbędą się we wtorek w godzinach 14.30-16.00. Za podpowiedź dziękujemy ;-)