II FESTIWAL SMAKÓW I TALENTÓW

II FESTIWAL SMAKÓW I TALENTÓW


2 października na stadionie w Śmiłowie odbył się II Festiwal Smaków i Talentów. Oprócz stoisk z pysznymi potrawami i ciastem organizatorzy zadbali o oprawę muzyczną. Impreza stała się promocją producentów żywności, punktów gastronomicznych, rzemiosła artystycznego wzbogacona udziałem młodych utalentowanych wokalistów. Stoiska  przygotowane przez Zakłady Mięsne Henryka Stokłosy, KGW Dziembówko, KGW Śmiłowo,  zapraszały do degustacji.  Kowalstwo artystyczne – Zdzisława Kempy z Wysokiej, stoisko Warsztatów Terapii Zajęciowej z Rzadkowa, wyroby z koronek pani Renaty Rybińskiej z Kaczor oraz wyroby garncarza pana Zygmunta Karwackiego z Białośliwia dzięki pięknym, wystawionym pracom cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Można również było spróbować swoich sił w wyplataniu wikliną na stoisku pani Agnieszki Pierzyńskiej z pracowni plecionkarskiej „Artex” w Szarkach. Inne stoisko, na którym można było sprawdzić swoje umiejętności manualne to origami, gdzie cuda z papieru wyczarowywał pan Artur Biernacki z Kaczor.

Na scenie swoje talenty wokalne prezentowali laureaci XV Gminnego Konkursu Piosenki Szkolnej i Przedszkolnej oraz laureaci Lustracji Przyszłych Gwiazd Estrady „Kariera 2016”. Muzycznie zaprezentowali się również wychowankowie pana Krzysztofa Jarochy z Młodzieżowego Domu Kultury w Chodzieży. Sporo emocji wywołały pokazowe walki judoków z UKS „Leśnik” Kaczory prowadzone pod czujnym okiem trenerów Tomasza i Józefa Jopków. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się pokaz tańca Zumba w wykonaniu utalentowanej młodzieży ćwiczącej tą formę aktywnej zabawy na zajęciach w Kaczorach.

Ciepło przyjęty przez publiczność został żywiołowy koncert Romana Gerczaka „Zabrałaś mi lato – piosenki nie do zdarcia”. Artysta nie tylko bawił publiczność śpiewem i konferansjerką ale również porwał wszystkich do wspólnego śpiewania. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z pilskim zespołem „Arranger”.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas organizacyjnie i dzięki którym ta impreza była niezwykle udana. Naszą wspaniałą publiczność zapraszamy już dziś na przyszłoroczny III Festiwal Smaków i Talentów.

tekst/fot.: GOK Kaczory

Udostępnij ten wpis