II TURNIEJ SZÓSTEK PIŁKARSKICH

II TURNIEJ SZÓSTEK PIŁKARSKICH


W niedzielę, 12 sierpnia na murawie kaczorskiego stadionu dziewięć reprezentacji podjęło zagorzałą walkę o zwycięstwo w  II Turnieju Szóstek Piłkarskich o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kaczory. Tym razem w finale turnieju dopięli swego futboliści Darpolu I. Zanim jednak zwycięski puchar przeszedł w ich ręce, drużyna musiała  pomyślnie zakończyć pięć turniejowych  pojedynków.

W pierwszym etapie  zespół zmierzył  się z Almarem, Śmiłowem i Kostrzynkiem. Tegorocznym triumfatorom udało się uzyskać dwupunktową przewagę w dwóch spotkaniach na trzy rozegrane w tym etapie. Mecz z Almarem nie przyniósł rozstrzygnięcia (0:0). Pojedynki w grupie pozwoliły pierwszemu zespołowi Darpolu zebrać 7 punktów i zająć pierwszą lokatę w tabeli grupowej. Taki wynik premiował drużynę do półfinału. W półfinałowej rundzie Darpol I stanął naprzeciw piłkarzom Karpolu. Tu  nie poszło już tak gładko, rywale do samego końca  nie pozwolili przejąć inicjatywy w meczu (0:0), a o dalszym  awansie Darpolu I zadecydowały dopiero karne (2:1). W finale futboliści Darpolu I musieli już tylko udowodnić, że są silniejsi od reprezentacji z Morzewa. Nadzieja na turniejowy  sukces pojawiła się tuż po pierwszej celnej bramce. Gdy po zmianie stron, po raz kolejny udało się powiększyć przewagę bramkową piłkarze Darpolu I byli pewni, że mają już wygraną w kieszeni. Inaczej być nie mogło, napastnicy z obozu przeciwnego do końca meczu nie zdołali nadrobić dwupunktowej straty. Zespół z Morzewa z dużym niesmakiem zakończył finałowe stracie z zerowym wynikiem.

Po zakończeniu rundy grupowej oprócz Darpolu I do ścisłego półfinału dotarły zespoły: Morzewo, Almar i Karpol. Podczas gdy  Darpol I rywalizował z Karpolem, na drugim boisku  o wejście do finału walczyło Morzewo z Almarem. Niekwestionowanym zwycięzcą spotkania została reprezentacja Morzewa, która zakończyła mecz rewelacyjnym wynikiem 4:0. O trzecią lokatę w turnieju zawalczyły przegrane drużyny Almar i Karpol. Szczęście w tym pojedynku uśmiechnęło się  do tych drugich (0:1).

W ostatecznej klasyfikacji turnieju miejsca na podium zajęły zespoły: Darpol I (I ), Morzewo (II) i Karpol (III). Pozostałe lokaty kolejno przypadły drużynom: Almar (IV), FC Bydloki (V), Dziembówko (VI), Śmiłowo (VII), Darpol II (VIII) i Kostrzynek (IX).

Tabela grupy A

1. Darpol I           7     5-1
2. Almar              5    2-1
3. Śmiłowo            2     2-4
4. Kostrzynek       1     2-5

Tabela grypy B

1. Morzewo         12   11-3
2. Karpol               9    9-5

3. FC Bydloki         4    8-10
4. Dziembówko     3    7-11
5. Darpol 1              1    4-8

Półfinał:
Darpol I – Karpol    0:0 (karne 2:1)
Morzewo – Almar   4:0

Mecz o III miejsce:
Almar – Karpol 0:1

Finał:
Darpol I – Morzewo 2:0

tekst: Paulina Banasik
fot.: Izabela Skwirowska

Udostępnij ten wpis