III MISTRZOSTWA GMINY DRUŻYN LIGOWYCH

1 maja na stadionie w Kaczorach rozegrano III Mistrzostwa Drużyn Ligowych Gminy Kaczory w Piłkę Nożną. O tytuł mistrza oraz puchar Wójta Gminy Kaczory walczyły drużyny: Noteć Dziembowo, Orkan Śmiłowo, Zjednoczeni Kaczory oraz ZKS Zelgniewo.
Rozgrywki przeprowadzono systemem pucharowym. W pierwszym spotkaniu Śmiłowo uległo drużynie z Zelgniewa 1:2. I to był jedyny mecz tego dnia, który rozstrzygnął się w regulaminowym czasie. Kolejne rozgrywki kończyły się remisami a tym samym o wyniku decydowały rzuty karne. I tak po bezbramkowym remisie pomiędzy Kaczorami a Dziembowem w rzutach karnych lepsi okazali się panowie z Dziembowa. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy Kaczorami a Śmiłowem zakończył się remisem 2:2. Skuteczniejsi w rzutach karnych okazali się Śmiłowianie, zdobywając III miejsce.
Niewątpliwie ostatnie spotkanie było najbardziej zacięte. Ubiegłoroczni mistrzowie Noteć Dziembowo bronili swojego tytułu odpierając ambitne i skuteczne ataki ZKS Zelgniewo, które już w pierwszej połowie przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę, trafiając do bramki rywala, co tylko podniosło temperaturę meczu. W ostatniej minucie spotkania drużyna z Dziembowa zdołała zdobyć kontaktowego gola, jednocześnie doprowadzając do remisu. Mówi się, że rzuty karne to loteria – w tym roku więcej szczęścia mieli zawodnicy z Dziembowa.
Oto ostateczna kolejność:
I – Noteć Dziembowo
II – ZKS Zelgniewo
III – Orkan Śmiłowo
IV – Zjednoczeni Kaczory
Puchary i dyplomy wręczył wójt gminy Brunon Wolski, dziękując za sportową postawę i dostarczone emocje jednocześnie zapraszając do spotkania w przyszłym roku.

tekst/fot.: Izabela Skwirowska