IV PRZEGLĄD ZESPOŁÓW WOKALNYCH SENIORÓW „WIOSNA Z PIOSENKĄ”

IV PRZEGLĄD ZESPOŁÓW WOKALNYCH SENIORÓW „WIOSNA Z PIOSENKĄ”


14 kwietnia 2023 do kaczorskiego Centrum Kultury przyjechało 11 zespołów wokalnych seniorów, aby zaprezentować się w ramach 4. edycji przeglądu „Wiosna z piosenką”. 36 utworów, ponad 100 wykonawców i blisko 4 godziny wspólnego muzykowania to bilans śpiewaczego spotkania.

Tegoroczne prezentacje, rozpoczął zespół śpiewaczy Chabry z Wronek następnie zaprezentowały się: Seniorki z Chodzieży, Millenium z Wągrowca, Echo z Rogoźna, Złoty Liść z Budzynia, Sonata z Kaczor, Goślinianka z Murowanej Gośliny, Uniwerek z Chodzieży, Złota Jesień z Kostrzyna, Janboys z Chodzieży a zakończył zespół Przemysław II z Rogoźna. Wśród występujących zespołów były również takie, które w „Wiośnie z piosenką” uczestniczyły po raz pierwszy. Otwierająca przegląd Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Paulina Banasik, zaznaczyła, iż cieszy się, że zespoły seniorów twórczo wykorzystały czas pandemii i kontynuują swoją działalność z niesłabnącym entuzjazmem. Ten entuzjazm zauważył także Burmistrz miasta i gminy Kaczory pan Brunon Wolski oraz obecni na wydarzeniu radni rady miasta i gminy pan Dariusz Krupa i pan Janusz Michaelis.

Rok 2023 jest dla wielu zespołów rokiem jubileuszowym. Piękne rocznice w tym roku świętują m.in.:
Zespół Seniorki – 50 lecie działalności, Echo – 40 lecie działalności, zespół Goślinianka – 45 lecie działalności, zespół Uniwerek – 10 lecie działalności.

Jak zgodnie przyznają uczestnicy przeglądu, Kaczory przywitały gości serdecznie i pozwoliły wszystkim czuć się jak u siebie. Mamy nadzieję, że kolejne edycje „Wiosny z piosenką” tylko umocnią to przekonanie. „Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty…” – jak śpiewał Marek Grechuta. Za wspólnie spędzony czas, dziękujemy!

Udostępnij ten wpis