JUBILEUSZ I UROCZYSTE NADANIE IMIENIA ORKIESTRZE MIEJSKO-GMINNEJ DZIAŁAJĄCEJ PRZY CKK

JUBILEUSZ I UROCZYSTE NADANIE IMIENIA ORKIESTRZE MIEJSKO-GMINNEJ DZIAŁAJĄCEJ PRZY CKK


23 czerwca 2023 r w sali widowiskowej Centrum Kultury w Kaczorach uroczyście świętowano jubileusz 25-lecia działalności orkiestry miejsko-gminnej. Tego wyjątkowego wieczora spotkali się muzycy orkiestry grający w niej w obecnie jak i dawniej, przedstawiciele samorządu miasta i gminy, sołtysi oraz przyjaciele orkiestry.

W specjalnie przygotowanym na tę uroczystość repertuarze, znalazły się najbardziej znane utwory marszowe, aranżacje muzyki klasycznej oraz niespodzianki z gatunku muzyki rozrywkowej.  Podniosłym i oczekiwanym momentem było nadanie orkiestrze imienia jej pierwszego i wieloletniego kapelmistrza pana Zdzisława Nawrota. Pamiątkowy akt Dyrektora Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Kaczorach pani Pauliny Banasik kontrasygnowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Kaczory pana Brunona Wolskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy pana Stefana Kowala, zostało złożone na ręce obecnego kapelmistrza pana Romualda Wizy. Przygotowano również kopię zarządzenia w dwóch egzemplarzach, które odebrał w imieniu swoim i brata, nie kryjąc wzruszenia, syn pana Zdzisława Nawrota, pan Tomasz Nawrot.

Wręczając ten historyczny dokument, włodarze Miasta i Gminy Kaczory oraz pełniąca przez wiele lat funkcję dyrektora kaczorskiego ośrodka kultury pani Krystyna Adamczyk, wspominali początki
i najświetniejsze karty 25 letniej działalności orkiestry. Na zakończenie składanych w tej wyjątkowej chwili życzeń, na salę wjechał jubileuszowy tort, który pokroił kapelmistrz pan Romuald Wiza.

Wyrazy uznania za działalność artystyczną zespołu, złożył również obecny na sali parlamentarzysta, Poseł na Sejm RP pan Marcin Porzucek.

Wśród zaproszonych przyjaciół orkiestry, nie zabrakło pań z zespołu SONATA, które swoje życzenia wyśpiewały w trakcie części koncertowej wydarzenia.

Wszystkim uczestnikom i przybyłym gościom za obecność w tej szczególnej chwili, dziękujemy. Orkiestrze życzymy wielu wspaniałych koncertów i zawsze przychylnej publiczności. Pluribus annus!

 

Udostępnij ten wpis