LISTOPAD
PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ
GRUDZIEŃ
LISTOPAD
PAŹDZIERNIK
SIERPIEŃ
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
LUTY
STYCZEŃ
GRUDZIEŃ
LISTOPAD
PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
MAJ
DO POBRANIA
KWIECIEŃ
MARZEC
Przemierzając dotychczas już tysiące kilometrów Arktyki, Krzysztof Lewicki postanowił ruszyć w okresie, gdy nawet Saamowie unikają jak mogą tych właśnie dróg, w tym momencie roku. Pierwszy etap zimy to zawsze mierzenie się z prędko zapadającą ciemnością, puszystą i zmrożoną strukturą śniegu, niepewną pogodą i gwałtownie zmieniającymi się warunkami.
Skuta mrozem Laponia i samotny podróżnik, zapadający się w puch, zakładający obozowiska przy trzydziestostopniowym mrozie, pozbawiony nowoczesnego sprzętu i profesjonalnych ubrań.
Zdany na siebie, walczący z zimą, ciężkim terenem i upiorami wyobraźni, rodzącymi się w mroku i samotności. Nadchodziła noc polarna, światło dostępne było tylko kilka godzin w ciągu dnia, reszta spowita była ciemnością i przerażającą ciszą.
Krzysztof wrócił do fińskiej tajgi, by sprawdzić, czy człowiek jest w stanie przetrwać trzy tygodnie w lesie bez profesjonalnego sprzętu w najtrudniejszym okresie wczesnej zimy.
Wędrował w stylu traperskim, skromnym odzieniu z ciężkim plecakiem pełnym prowiantu i ograniczonym sprzętem. Towarzyszami mu były renifery i wilki, które nie odstępowały na krok. Zasypiał otulony bezdenną ciszą, w mroku rozświetlonym co jakiś czas migoczącą nad głową zorzą polarną. Spał w chatach traperskich, pod tarpem lub wykopanej samodzielnie jamie śnieżnej. Wędrował w przestrzeni, ale i w głąb siebie, tam, gdzie nieustannie toczą walkę dwa wilki – dobry i zły. Łagodny i wściekły. Bezlitosny i wrażliwy. Bohaterski i tchórzliwy. Wiedział, którego ma karmić. Choć wyzwanie okazało się większe niż mógł przewidzieć.
Zjednoczył się z naturą, której stał się nieodłącznym elementem.
Przetrwał.
To największe osiągnięcie w obliczu podjętych wyzwań.
Krzysztof Lewicki – podróżnik zimowy, instruktor survivalu, grafik komputerowy, autor artykułów do największych magazynów podróżniczych w Polsce. Za pionierską ekspedycję zimową na rowerze tandemie z narzeczoną i psem alaskanem malamutem z Polski na Przylądek Północny i z powrotem oraz kilkumiesięczne życie z Saamami zostali nominowani do „Podróży roku” National Geographic. Jego wyprawy cechuje niezaprzeczalna autentyczność i nietypowy styl wypraw – bardzo często pionierskich, w stylu traperskim, pełne silnych emocji. Prowadzi badania zmian psychologicznych zachodzących w wędrowcach poddanych długotrwałym ekstremalnym warunkom w oparciu o obecność w charakterystycznej przestrzeni jaką jest Arktyka. Na co dzień zabiera grupy dzieci do lasu, by pokazać im Dziką Drogę życia, ucząc jak wykorzystać bezcenne dary natury.
Laponia, to miejsce, o którym marzy każde dziecko na świecie!
Jest to kraina kolorowych elfów, dostojnych reniferów i oczywiście Świętego Mikołaja!
Nie zniechęcają nawet duże zaspy śniegu oraz mróz szczypiący czerwony nos,
ponieważ postawienie stopy za linią koła podbiegunowego to wejście w magiczny świat!
Dlaczego powstaje zorza polarna i jak ją upolować?
Jak nie zmarznąć w zimowej Laponii?
Czym jest noc i dzień POLARNY?
Kim są mieszkańcy europejskiej Arktyki, czy wciąż prowadzą koczowniczy tryb życia?
Skąd ich barwne stroje, jakimi językami władają i jak wygląda codzienne życie w surowym klimacie?
Warsztat niezwykle aktywny, wypełniony eksponatami przywiezionymi z dalekiej północy,
pobudzający wyobraźnię i stwarzający możliwość samodzielnego wykonywania różnych zadań.
Rozwija kreatywność, zdolności manualne, współpracę w grupie, a co najważniejsze pogłębia
wiedzę geograficzną oraz etnologiczną.
Rozbudza ciekawość świata i buduje szacunek do innych kultur,
zwraca uwagę na wyjątkowość ludów pierwotnych, jako grup, które tysiące lat temu zamieszkiwały dane rejony i potrafiły poradzić sobie w najtrudniejszych warunkach.
Pogłębia szacunku do natury i postaw ekologicznych na przykładzie życia Saamów,
którzy żyją w pełnej zgodzie z otaczającą ich przyrody.
Warsztat, który zabierze dzieci w podróż do zimowej krainy marzeń.
LUTY
STYCZEŃ
GRUDZIEŃ
Z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy, jak co roku przygotowujemy wydarzenie związane z „mikołajkami”. Zimowe przedstawienie w wykonaniu teatru Krak-Art zostanie odegrane dwukrotnie, aby jak najwięcej dzieci mogło wziąć udział. Darmowe miejscówki są do odebrania w biurze Gminnego Ośrodka Kultury.
LISTOPAD
PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
Zapisy pod nr tel. 67 2842 229
ZAPISY BIURO GOK LUB TEL: 67 2842 229
ZAPISY W BIURZE GOK LUB TEL: 67 2842 229
ZAPISY W BIURZE GOK LUB TEL: 67 2842 229
CZERWIEC
MAJ
MARZEC
STYCZEŃ
PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
Akcja filmu dzieje się podczas II Wojny Światowej w okupowanej przez Niemców i francuskich kolaborantów Casablance. Do Casablanki łatwo się dostać, ale trudno ją opuścić, zwłaszcza jeśli jest się poszukiwanym przez nazistów, tak jak działacz czeskiego ruchu oporu Victor Laszlo. Jedyną jego nadzieją okazuje się być właściciel nocnego klubu Rick Blaine – cyniczny Amerykanin, który nie jest skory do pomocy, tym bardziej, że żoną Victora, jest jego była ukochana, która złamała mu serce – Ilsa. Dawne uczucia odżywają. W zamian za ułatwienie mężowi wyjazdu z Casablanki, Ilsa proponuje Rickowi siebie. Główny bohater musi dokonać wyboru. Czy uczucie zwycięży w obliczu wojny?
Gatunek: dramat, romans
Rok produkcji: 1942
Kraj: USA
SIERPIEŃ
Opowieść o dorastaniu, niejednej miłości i życiowych wyborach, w której bramki strzelają Deyna i Boniek, białe skarpetki mają moc afrodyzjaku, pożądanie prowadzi do czystości, a Matka-Polka rozprawia się z rynkami wschodnimi. Śmieszna i wzruszająca historia małego Kazia, urodzonego w PRL’u, który dojrzewa w burzliwych czasach transformacji, by w nowe tysiąclecie wkroczyć już z własną rodziną.
Gatunek: Komedia
Rok produkcji: 2012
Kraj: Polska
Kiedy życie, które dobrze znała, wywraca się do góry nogami, Arvilla Holden porywa swoje dwie najlepsze przyjaciółki w podróż swojego życia zabytkowym Pontiakem Boneville. Przemierzając kraj, mijając niezwykłe widoki, stawiając czoło niezwykłym sytuacjom, każda z tych kobiet przechodzi osobistą przemianę. To nie tylko podróż w głąb Ameryki, to przede wszystkim podróż w głąb samego siebie.
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 2006
Kraj: USA
Film oparty na życiorysie Zenona Martyniuka – opowiada historię chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie, by śpiewać i bawić tłumy. Ukazuje drogę Zenka do ogromnego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi i ciężkiej pracy, przypłaconej często niemałymi wyrzeczeniami, zyskując miano króla polskiego disco polo.
Gatunek: biograficzny, muzyczny
Rok produkcji: 2020
Kraj: Polska
Znasz swoje predyspozycje? Chcesz sprawdzić w jakim zawodzie osiągniesz sukces? Chcesz wesoło spędzić czas? Ta propozycja jest dla Ciebie!
Serdecznie zapraszamy na ZAWODOWE ROZGRYWKI, czyli spotkanie z doradcą zawodowym na wesoło. W programie quizy, zabawy, konkursy z nagrodami.
Zapisz się już dziś!
Pilot Spencer Armacost i piękna nauczycielka Jillian są młodym, szczęśliwym małżeństwem. Spencer wraz z przyjacielem Alexem wybierają się właśnie na orbitę okołoziemską, żeby naprawić uszkodzonego satelitę. W czasie wyprawy na dwie minuty tracą kontakt z bazą. Kiedy odzyskują łączność, NASA natychmiast sprowadza ich na Ziemię. Po powrocie astronauci nie chcą opowiadać o kosmicznej przygodzie i obaj rezygnują z dalszej pracy w NASA.
Gatunek: thriller, fantasy
Rok produkcji: 1999
Kraj: USA
LIPIEC
Oparta na autentycznych wydarzeniach historia Henri Charriera, znanego również jako Papillon (Motylek). Ten drobny paryski przestępca zostaje omyłkowo skazany na dożywocie za zbrodnię, której nie popełnił. Trafia do kolonii karnej w Gujanie Francuskiej. Więzienie na Diabelskiej Wyspie słynie z tego, że ucieczka z niego jest niemożliwa. A jednak Papillon próbuje. Próbuje kilkakrotnie – bez względu na minimalne szanse powodzenia i surowość kar, jakie musi później ponosić… Wolność jest dla niego ważniejsza, niż przeżycie.
Gatunek: przygodowy, dramat
Rok produkcji: 1973
Kraj: Francja
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ
MAJ
GODZ. 18:00 – Jackson Maine, gwiazdor muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally. Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą.
Zdobywca Oskara za najlepszą piosenkę 2019 r. („The Shallow”).
GODZ. 20:20 – Mateusz Krol, kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez arystokratkę Gerdę von Krauss pochodzącą z majętnego pruskiego rodu. Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka Kraussów Marita. Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke, który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce dla Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, jednocześnie sprawia, że Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Zbliża się II wojna światowa. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców wzbierają niechęć i nienawiść. Tragicznym finałem tych napięć jest brutalny mord w lasach Piaśnicy…
GODZ. 18:00 – Ten film to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.
GODZ. 19:40 – Porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddiem Mercurym, który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.
Zdobywca czterech Oskarów 2019.
KWIECIEŃ
27 kwietnia 2019 r. w Równopolu odbędzie się jubileuszowa X. edycja Biegu Ulicznego „Kaczorska Dziesiątka” o Puchar Wójta Gminy Kaczory. Wzorem lat ubiegłych bieg odbędzie się w ramach cyklu powiatowego „Biegaj z nami” . Towarzyszyć mu będą: V Kaczorski Marsz Nordic Walking (nowa trasa i dłuższy dystans), V Bieg Przedszkolaka i IX Młodzieżowe Otwarte Mistrzostwa Gminy Kaczory w Biegach Ulicznych. Zapisy elektroniczne na bieg główny i marsz nordic walking dostępne od 8 kwietna na stronie internetowej: http://biegamy.org/. Szczegóły dotyczące wydarzenia w regulaminach poniżej.
Regulamin X Biegu Kaczorska Dziesiątka o Puchar Wójta Gminy Kaczory
Regulamin IX Otwartych Młodziezowych Mistrzostw Gminy Kaczory w Biegach Ulicznych
Regulamin V Kaczorskiego Marszu Nordic Walking
Oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego – Bieg Przedszkolaka 5 0 m, 100 m
Oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego o zdolności dziecka do udziału w biegu na 10 km
Oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego – Kaczorski Marsz Nordic Walking
Oświdczenie rodzica lub opiekuna prawnego – biegi na 300 m, 400 m, 600 m, 1000 m