LUSTRACJA PRZYSZŁYCH GWIAZD ESTRADY „KARIERA”

LUSTRACJA PRZYSZŁYCH GWIAZD ESTRADY „KARIERA”


20 maja 2022 w Sali Miejsko-Gminnego Centrum Kultury spotkali się młodzi adepci sztuki wokalnej w ramach Lustracji Przyszłych Gwiazd Estrady KARIERA. Dwuletnia przerwa nie osłabiła zapału młodych wokalistów, którzy na kaczorskiej scenie prezentują się chętnie. Blisko 35 prezentacji solistów (kategorie: klasy 7 i 8 szkoły podstawowej oraz uczniowie i absolwenci szkół średnich) i jeden duet wokalny, chwytały za serce zarówno jurorów jak i obecną publiczność. Choć w Kaczorach prezentowali się ludzie młodzi, nie zabrakło występów, które jury oceniało jako niezwykle dojrzałe.

Oceną wokalistów zajęło jury w składzie: pani Anna Kowalkiewicz-Oligny – właściciel studia piosenki Piano Song w Kaliszu – przewodnicząca. Pan Jan Japas Szumański – dziennikarz muzyczny radia i telewizji. Jan Margowski – instruktor muzyczny, lider zespołu wokalnego JANBOYS, animator kultury. Wiktoria Konwińska – wokalistka Polskiego Chórku Męskiego z Wyrzyska, laureatka licznych przeglądów wokalnych.

Zwieńczeniem przeglądu, stał się koncert finałowy w którym można było usłyszeć 9 prezentacji nagrodzonych wokalistów. „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „My way”, „Jaskółka uwięziona”, „Jeszcze w zielone gramy”, ”Szampan”, to tylko niektóre z utworów zaśpiewanych w CKK.
Nagrody – pamiątkowe dyplomy i sprzęt elektroniczny – wspólnie z panią dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury wręczali radni rady miasta i gminy Kaczory: pan Kazimierz Załachowski wiceprzewodniczący rady, pan Henryk Kalka, pan Dariusz Krupa, pan Henryk Witt.
W krótkim podsumowaniu XIII edycji KARIERY, przewodnicząca jury pani Anna Kowalkiewicz-Oligny zaznaczyła, że poziom był niezwykle wyrównany i oceniony jednoznacznie jako wysoki, co nie ułatwiło pracy jurorom.

Ostatecznie nagrodzono: w kategorii klas VII i VIII szkoły podstawowej – I miejsce Olga Nowak, II miejsce Łukasz Dyngosz, III miejsce Emilia Krakowiak, I wyróżnienie Jan Oligny, II wyróżnienie Antonina Butkiewicz, III wyróżnienie Mikołaj Janicki oraz III wyróżnienie Maja Frankowska.

W kategorii uczniów i absolwentów szkół średnich nagrodzono: I miejsce Justyna Garczarek, II miejsce Emilia Lehman, III miejsce Laura Mendelt oraz wyróżnienia I Emilia Usyk, II wyróżnienie Julia Bartenowska, III wyróżnienie Urszula Stagienka, IV wyróżnienie Maria Sarnowska. W kategorii zespoły wokalne I nagrodę jury przyznało duetowi: Natalia Wienke i Olga Nowak.

Mamy nadzieję, że dobre wspomnienia z występów w Kaczorach zachęcą wokalistów do wzięcia udziału w kolejnych edycjach KARIERY i prezentacji na jeszcze wyższym poziomie. Być może dla niektórych z młodych śpiewaków kaczorska scena będzie początkiem artystycznej przygody na całe życie? Kto wie, bo przecież jak mówi piosenka: „wszystko się może zdarzyć”…

Udostępnij ten wpis