NADANIE PRAW MIEJSKICH MIEJSCOWOŚCI KACZORY

NADANIE PRAW MIEJSKICH MIEJSCOWOŚCI KACZORY


W nocy z 31 grudnia 2021 na 1 stycznia 2022 w naszej gminie miało miejsce historyczne wydarzenie. Świętowano nadanie praw miejskich miejscowości Kaczory. Decyzją Prezesa Rady Ministrów od 1 stycznia 2022 Kaczory stały się miastem. Uroczystość przyciągnęła zarówno mieszkańców naszej gminy jak i gości z innych miejscowości.

Głównym punktem obchodów było przekazanie kluczy do miasta Panu Brunonowi Wolskiemu dotychcza- sowemu Wójtowi a obecnie Burmistrzowi Miasta i Gminy Kaczory. Uroczystego przekazania kluczy dokonał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Pan Grzegorz Piechowiak. Ceremonię poprzedził żywiołowy i pełen pozytywnej energii występ zespołu Brathanki. Pochodzący  z Piły Sekretarz Stanu, w okolicznościowym przemówieniu wspomniał, iż był świadkiem jak Kaczory się rozwijają dając dobry przykład innym gminom. Podkreślił też, że nasza miejscowość jest już zupełnie inną niż ta, którą odwiedzał w czasach młodości.

Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Kaczory Pan Brunon Wolski, który dziękował mieszkańcom Kaczor i całej gminy za wspólną pracę na rzecz tej miejscowości. – „Dzisiejszy dzień to efekt pracy wielu ludzi, zarówno tych którzy są tu dziś jak i tych którzy żyli i pracowali tu przed nami”-zaznaczył. W imieniu Rady Gminy Kaczory mieszkańcom pogratulował również Przewodniczący Rady Pan Stefan Kowal, życząc zebranym pomyślności w budowaniu wspólnego dobra nowego miasta i całej gminy. Następnie krótko przed północą przecięto wstęgę w symbolicznej bramie miejskiej zlokalizowanej przy Urzędzie Miasta i Gminy Kaczory. Tego aktu dokonali: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Pan Grzegorz Piechowiak, Burmistrz Miasta i Gminy Kaczory Pan Brunon Wolski oraz Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Pan Stefan Kowal.

Chwilę później rozpoczęto uroczyste odliczanie do północy i wśród pokazu fajerwerków powitano nowy 2022 rok. W ten sposób mieszkańcy Kaczor i gminy dopisali kolejną piękną kartę w historii naszej małej ojczyzny. Przed nami kolejne, miejmy nadzieję równie pomyślne.

Udostępnij ten wpis