NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2022

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2022


11 listopada 2022 w Kaczorach miały miejsce obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystą  Eucharystię w kościele p.w. bł. Franciszki Siedliskiej odprawił Proboszcz kaczorskiej parafii ksiądz Andrzej Czerwiński. We mszy świętej oprócz mieszkańców miasta i wsi Kaczory oraz przybyłych gości udział wzięły poczty sztandarowe OSP oraz organizacji z terenu całej gminy. Druga część celebracji odbyła się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Kaczorach, w której okolicznościową akademię zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kaczorach. Po akademii, krótki koncert pieśni patriotycznych i rozrywkowych zaprezentowała Orkiestra Miejsko-Gminna pod batutą pana Romualda Wizy.

Obecny na wydarzeniu Burmistrz Miasta i Gminy Kaczory pan Brunon Wolski, wspólnie z delegacją władz gminy po raz pierwszy złożył kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym poległych w walce o wo- lność i niepodległość ziemi kaczorskiej. Obelisk znajduje się przy Urzędzie Miasta i Gminy od strony urzędu pocztowego. Finałem świętowania był zagrany na najwyższym artystycznym poziomie koncert muzyków zespołu Ambitous trio w składzie: Radosław Świderski, Krzysztof Chromiński, Tomasz Rogalski, którzy akustycznie wykonali utwory z repertuaru Czesława Niemena.

Wspólne chwile, piękna artystyczna oprawa, a także kontekst aktualnej sytuacji międzynarodowej, po raz kolejny uzmysłowiły nam jak cenna jest niepodległość. Mamy nadzieję, że nasze wydarzenie zapadnie Państwu głęboko w pamięć i pozwoli cieszyć się wolnością Ojczyzny w codzienności.

Niech żyje Niepodległa!

Udostępnij ten wpis