ORKIESTRA IM. ZDZISŁAWA NAWROTA NA FESTIWALU ORKIESTR DĘTYCH W SŁAWNIE

ORKIESTRA IM. ZDZISŁAWA NAWROTA NA FESTIWALU ORKIESTR DĘTYCH W SŁAWNIE


26 maja, w Dzień Matki, na zaproszenie Sławieńskiego Domu Kultury, kaczorska orkiestra im. Zdzisława Nawrota wzięła udział w 54. Festiwalu Orkiestr Dętych w Sławnie.

Festiwalowe prezentacje odbywały się w 3 odsłonach. Najpierw orkiestry przechodziły wyznaczoną trasą z różnych punktów miasta, aż do spotkania na rynku. W tej części grano utwory marszowe.

Na rynku, wszystkie orkiestry wykonały kilka utworów zaproponowanych przez organizatorów, w tym znany przebój „Orkiestry dęte” ze specjalną dedykacją dla wszystkich mam. Następnie muzycy udali się do amfiteatru przy Sławieńskim Domu Kultury, gdzie odbyły się ok. 40 minutowe koncerty każdej z 6 orkiestr uczestniczących w festiwalu.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również akrobacje w wykonaniu mażoretek, które towarzyszyły trzem z sześciu orkiestr. Piękna, słoneczna (choć upalna) pogoda sprzyjała festiwalowym prezentacjom. Warto dodać, że w programie zaprezentowanym przez naszą orkiestrę pojawiły się utwory przygotowane w ostatnim czasie, m.in. „Heal the World” z repertuaru Michaela Jacksona.

Na zakończenie wszystkie orkiestry otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki. Za zaproszenie organizatorom dziękujemy i życzymy kolejnych jubileuszowych edycji wydarzenia. Cześć pieśni i muzyce!

 

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *