OTWARCIE OBIEKTU GOK

OTWARCIE OBIEKTU GOK


23 września wójt gminy Kaczory w obecności mieszkańców gminy i zaproszonych gości dokonał uroczystego otwarcia Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach po półtorarocznych pracach modernizacyjnych. Gminny Ośrodek Kultury w Kaczorach mieści się teraz w nowoczesnym i funkcjonalnym obiekcie. Wkrótce zmieni też swoją nazwę na Centrum Kultury Kaczory.

Sobotnia uroczystość rozpoczęła się przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie przy dźwiękach gminnej orkiestry dętej wójt gminy Kaczory Brunon Wolski, przewodniczący Rady Gminy Kaczory Stefan Kowal, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach Krystyna Adamczyk, wykonawca inwestycji Sławomir Lisiewicz, główny projektant Marek Światopełk – Mirski oraz poseł na Sejm RP Grzegorz Piechowiak dokonali uroczystego przecięcia wstęgi inauguracyjnej. Następnie obiekt został poświęcony przez ks. Andrzeja Czerwińskiego – proboszcza parafii w Kaczorach. Część oficjalna odbyła się w przestronnej sali widowiskowej, gdzie społeczność gminy Kaczory i zaproszeni goście obejrzeli prezentację multimedialną, poświęconą zrealizowanej inwestycji.

Podczas oficjalnej przemowy wójt gminy Kaczory złożył serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tej inwestycji. Specjalne listy z podziękowaniami otrzymali: wykonawcy zadania: Sławomir Lisiewicz i Paweł Lisiewicz, reprezentujący Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Sławomir Lisiewicz w Stróżewie, architekci, którzy wykonali projekt rozbudowy i przebudowy GOK oraz zaaranżowali jego wnętrze: Marek Światopełk – Mirski, Monika Światopełk – Mirska i Sławomir Kolanowski, kierownik budowy Wiesław Radomski, inspektor nadzoru Grzegorz Witosławski, inspektor nadzoru branży sanitarnej Janusz Wojtkiewicz, inspektor branży elektrycznej Zbigniew Solak, inspektor ds. inwestycji i zamówień publicznych Aleksandra Oleszczyk. Akt przekazania obiektu otrzymała także dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach Krystyna Adamczyk.

W dalszej części uroczystości zaproszonych gości przez prawie dwie godziny bawili bydgoscy soliści z zespołu Arte Con Brio z Opery Novej w Bydgoszczy, a po przerwie kawowej i zwiedzeniu obiektu zespół „San Sebastian” ze Szczecina. Sobotnią uroczystość zakończył wieczorny pokaz „El Muzyka & Światło”, który odbył się przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach.

W niedzielę, 24 września obiekt udostępniony został do zwiedzania dzieciom. Najmłodsi mieszkańcy gminy wysłuchali koncertu piosenki dziecięcej oraz obejrzeli spektakl teatralny „Właśnie leci show dla dzieci” w wykonaniu teatru „Rondo” z Krakowa. W sali widowiskowej zorganizowano zabawy z udziałem klauna Freda, a w pracowniach na piętrze karaoke i zabawy z piaskiem kinetycznym.

* * *

Rozbudowa i przebudowa Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach realizowana była w okresie od 1 lutego 2016 do 14 lipca 2017 r. wg projektu Studia Architektury „Kontur” Światopełk-Mirscy S.C. w Pile. Wykonawcą zadania był Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy Sławomir Lisiewicz w Stróżewie. Koszt inwestycji wyniósł ok. 2 200 000 zł i został pokryty w całości ze środków budżetu gminy. Obiekt po przebudowie i rozbudowie został dwukrotnie powiększony. Obecnie zajmuje blisko 800 metrów kwadratowych. Gminny Ośrodek Kultury w Kaczorach jest obiektem dwukondygnacyjnym o nowoczesnej formie architektonicznej. Na parterze budynku znajduje się sala widowiskowa z zapleczami, trzy sale wielofunkcyjne, część biurowa oraz zaplecze kuchenne i sanitarne, na piętrze zaś dwie pracownie: plastyczna i muzyczna oraz zaplecze sanitarne. Dwie kondygnacje łączą schody zlokalizowane na zewnątrz budynku, wychodzące na dekoracyjny dziedziniec tzw. patio. Obiekt dostosowany jest do osób niepełnosprawnych.

tekst: Paulina Banasik
fot.: Piotr Grzesiuk

Udostępnij ten wpis