PIKNIK COUNTRY W DZIEMBÓWKU

PIKNIK COUNTRY W DZIEMBÓWKU


Piknik Country w Dziembówku był świetną okazją, aby spotkać się i zapoznać z muzyką i klimatem country i dzikiego zachodu. W Dziembówku, znanym z organizowanej co rok gali jeździeckiej i tym razem nie zapomniano o koniach. Zaproszona przez organizatorów grupa kaskaderów Apolinarski Group, zaprezentowała pokaz kaskaderki konnej najwyższej klasy.

Muzycznie, gościom pikniku towarzyszył zespół pani Karoliny Jastrzębskiej „Caroline and The Lucky Ones”, który kilka dni wcześniej występował w jubileuszowej 40 edycji pikniku country w Mrągowie. Unikatowe brzmienie mandoliny, utwory autorskie oraz piosenki z repertuaru Dolly Parton, Erica Claptona, Boba Dylana czy Rollingstonsów były doskonałą opowieścią o tym czym jest prawdziwe country.

W Dziembówku nie zabrakło również tańca. Tę część pikniku animowała grupa Dallas Country
z miasteczka country w Luboniu (woj. Wielkopolskie). Ubrani w barwne stroje z epoki tancerze, zaprezentowali i nauczyli uczestników pikniku tańców liniowych i w parach. Warto dodać, że grupa Dallas Country również związana jest z piknikiem country w Mrągowie, gdzie otwierała fragmentem wojny secesyjnej i kolorową paradą jedną z jego edycji. Wraz z grupą Dallas Country do Dziembówka przyjechał również szeryf Cordel, który zaprezentował pokaz umiejętności władania lassem. Damska część widowni najserdeczniej przyjęła sztukę zarzucania lassa na „przyszłego męża”.

Organizatorzy zadbali również o atrakcje w klimacie dzikiego zachodu. Przez całą imprezę dostępny był sklep z kapeluszami i akcesoriami z dzikiego zachodu oraz prawdziwa gratka dla amatorów rodeo, byk elektryczny. W tej konkurencji swoich sił próbowali zarówno młodsi jak i starsi goście, próbując okiełznać rozszalałą mechaniczną bestię.

Zarówno pogoda jak i frekwencja dopisały. Słońce nie opuszczało nas ani na chwilę, bo jak wiadomo
w sierpniu w Dziembówku najpiękniej. Wszystkim za obecność i wspólną zabawę dziękujemy!

Udostępnij ten wpis