PIKNIK ŚWIĘTOJAŃSKI (18 CZERWCA 2016)

PIKNIK ŚWIĘTOJAŃSKI (18 CZERWCA 2016)


To już drugi Piknik Świętojański nad jeziorem Kopcze zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sołectwo Kaczory. Pogoda dopisała a na wszystkich uczestników pikniku czekały różne atrakcje, m.in.: koncerty w wykonaniu orkiestry dętej z GOK w Kaczorach, zespołu muzycznego „PROJEKT” z Piły oraz były śpiewy biesiadne z towarzyszeniem zespołu „SONATA”.
Zorganizowano konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański, który cieszył się dużym powodzeniem. Jeziorem popłynęło tym razem 7 wianków. Zdaniem jury, wszystkie były równorzędne i piękne. Natomiast statuetki otrzymały- Jadwiga Danielska, Jolanta Witt i Koło Gospodyń Wiejskich w Kaczorach.
Przeprowadzono również konkurs w strzelaniu z wiatrówki, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Nad prawidłowością jego przebiegu oraz nad bezpieczeństwem uczestników konkursu, pieczę sprawowali Andrzej Rybiński i Tomasz Łapacz. Do konkursu przystąpiło 42 zawodników. Najlepsi byli: I miejsce – Tomasz Jopek z Piły (40 pkt.), II miejsce – Marika Adamkiewicz, Kaczory (35pkt. w kat. kobiet), III miejsce – Sławomir Ślusarski, Kaczory (38 pkt.).
Wszystkim uczestnikom imprezy bardzo smakowała pyszna wojskowa grochówka ugotowana w kuchni polowej oraz kiełbaski z grilla, serwowane przez panie z KGW Kaczory i Marka Biedronia. Na koniec odbyła się zabawa taneczna na wolnym powietrzu, przy muzyce w wykonaniu zespołu „PROJEKT”, w składzie Andrzej Jopek, Andrzej Szaumkesel.
Sołtys Henryk Witt: „Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do zorganizowania tak wspaniałego pikniku dla mieszkańców naszej gminy. Szczególne podziękowania należą się członkom Rady Sołeckiej Andrzejowi Rybińskiemu, Markowi Biedroniowi oraz Danielowi Hajokowi za całą oprawę techniczną i sprzętową oraz strażakom z OSP Kaczory, pani dyrektor GOK Krystynie Adamczyk, panu Kazimierzowi Załachowskiemu za zabezpieczenie oświetlenia oraz wójtowi Brunonowi Wolskiemu, który objął patronat nad imprezą.”
Piknik przebiegł w miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze.

tekst: Andrzej Rybiński
fot.: Izabela Skwirowska

Udostępnij ten wpis