LATO 2023 W CK KACZORY – PODSUMOWANIE

LATO 2023 W CK KACZORY – PODSUMOWANIE


Lato 2023 w CK Kaczory podobnie jak pogodę, możemy podsumować słowem: „różnorodność”. W programie przygotowanym dla różnych grup wiekowych, uczestnicy mogli skorzystać z nieodpłatnych zajęć i warsztatów, dając pozytywny upust swojej fantazji i energii.

Największą popularnością minionego lata cieszyły się zajęcia rękodzielnicze. Już w kilka dni od ogłoszenia zapisów na naszym profilu Facebookowym nie tylko zagwarantowały komplet uczestników (w różnym wieku), ale wymagał utworzenia dodatkowych miejsc. Zajęcia obejmowały różnorodne techniki i tematykę, aby dać dzieciom i młodzieży możliwość spróbowania sił w różnych obszarach. W „Kąciku złotej rączki” wykonywaliśmy zatem: aniołka z makramy, wakacyjny pamiętnik, różane mydełka, pudełko na skarby, drzewko życia, świeczkę zapachową. Zajęcia prowadziła pani Justyna Grzelak oraz pracownicy CK Kaczory.

Innym równie dobrze odbieranym cyklem zajęć były „zabawy z bajką”. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym, były połączeniem lektury najpiękniejszych bajek za pomocą teatrzyku kamishibai (forma przedstawiania bajek wywodząca się z Japonii) oraz tematycznych zabaw ruchowych i konkursów. W trakcie zajęć zapoznaliśmy się m.in. z historią „Smoka wawelskiego”, „Kota w butach”, „Pirata Beczki” czy „Brzydkiego kaczątka”. Co warto zauważyć, niejednokrotnie uczestnicy na wydarzenie  przychodzili przebrani, stosownie do tematyki bajki.

Nowością wśród tegorocznych propozycji na lato było „Lemoniada party”, czyli lemoniadowe przyjęcie dla młodzieży powyżej 12 roku życia. Choć w kameralnym gronie, wydarzenie stało się 3 godzinną wesołą zabawą przy muzyce, konkursach z nagrodami, quizach i oczywiście lemoniadzie.

Pozytywną i integrującą środowisko rówieśnicze rolę, odegrały również dostępne w centrum kultury przez całe lato gry planszowe oraz x-box. Mamy nadzieję, że więzi nawiązane przy bierkach, chińczyku czy szachach zaowocują nowymi przyjaźniami w rozpoczętym roku szkolnym.

Przyglądając się tegorocznym letnim aktywnościom w CK Kaczory, można zauważyć, że oprócz „stałych bywalców” naszych zajęć, pojawiały się również nowe osoby. Wszystkim tym, którzy latem 2023 pojawili się u nas po raz pierwszy, życzymy kolejnych równie udanych doświadczeń  w nowym sezonie kulturalnym. Do zobaczenia!

Udostępnij ten wpis