POEZJA TWÓRCÓW MIASTA I GMINY KACZORY

POEZJA TWÓRCÓW MIASTA I GMINY KACZORY


W sobotnie popołudnie 26 listopada 2022 w naszym Centrum Kultury odbył się wieczór poezji twórców miasta i gminy Kaczory. Prezentowane utwory poetyckie, to prace nagrodzone w konkursie Nasza Gmina Mój Dom w latach 2015-2021.

Wiersze recytowała uzdolniona młodzież ze szkół podstawowych naszej gminy przygotowana przez polonistki: Panią Joannę Stachowiak (Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła 2 w Kaczorach), Panią Dorotę Malińską-Janaś (Szkoła Podstawowa im. Straży Granicznej II RP w Śmiłowie), Panią Agnieszkę Piętkę-Adryan (Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Dziembowie)

Oprawą muzyczną wieczoru zajął się Pan Piotr Pawlak muzyk multiinstrumentalista. W jego wykonaniu wysłuchaliśmy również krótkiego recital polskiej piosenki, który stał się świetnym podsumowaniem wydarzenia.

Na sali widowiskowej, oprócz mieszkańców miasta i gminy, pojawili się również autorzy prezentowanych tekstów. Takie niecodzienne spotkanie z własną twórczością było dla wielu z nich zapadającym w pamięć przeżyciem.

Mamy nadzieję, że tego rodzaju wieczory zachęcą naszych poetów do intensywnej pracy twórczej,
w tym do udziału w naszym konkursie Nasza Gmina Mój Dom. Przypomnijmy, że obecna edycja odbywa się pod hasłem „Cztery pory roku”, a prace można składać do 17 kwietnia 2023.

Wszystkim uczestniczącym w wydarzeniu oraz tym, którzy włączyli się w jego organizację serdecznie dziękujemy. Kto wie, może ciąg dalszy nastąpi…

Udostępnij ten wpis