RUSZYŁA ROZBUDOWA

RUSZYŁA ROZBUDOWA


Pożegnaliśmy się ze starym GOK.

Ostatnie tygodnie to czas intensywnej przeprowadzki.

Od 1 lutego rozpoczęły się prace rozbiórkowe. Stary  budynek powstały w latach 50-tych zostanie dwukrotnie powiększony i będzie miał blisko 800 metrów kwadratowych powierzchni. Praktycznie ze starego budynku pozostanie tylko szkielet dużej i małej sali. Nowy obiekt zwiększy swoją kubaturę o dobudowę  wraz z piętrem.

To inwestycja na którą czekaliśmy od lat. Za półtora roku zostanie oddany do użytku piękny, nowoczesny dom kultury na miarę XXI wieku. To spełnienie naszych marzeń. Obiekt zyska wiele nowych funkcji. Oprócz nowoczesnego, przeszklonego hallu, sali widowiskowej z możliwością powiększenia o salę z rozsuwanymi drzwiami na potrzeby większych imprez, powstaną cztery sale wielofunkcyjne do zajęć (tanecznych, teatralnych), pracownia malarstwa, plastyki, sala multimedialna. W zmodernizowanym GOK-u zostanie urządzona na potrzeby orkiestry i zajęć wokalnych sala prób muzycznych z miejscem na instrumenty. Swoje miejsce znajdzie również Galeria Kaczorska. Na zapleczu starego budynku powstanie patio z możliwością realizacji wystaw czy koncertów kameralnych.  Poprawią się warunki socjalne: szatnie, garderoby dla artystów, toalety, zaplecze kuchenne.  Pojawią się udogodnienia dla niepełnosprawnych.

Nowy obiekt ma być dla naszych mieszkańców, pięknym przestronnym miejscem do rozwoju własnych pasji i talentów.

W oczekiwaniu na finał inwestycji, pomimo lokalowych trudności, działamy dalej. Biuro mieści się nad Gminną Biblioteką Publiczną w Kaczorach a wszystkie zajęcia zostały na czas rozbudowy przeniesione w inne miejsca.

Dziękujemy dyrektorom: Gimnazjum im. Jana Pawła II i Szkoły Podstawowej w Kaczorach, sołtysom: Morzewa i Jeziorek za udostępnienie sal do zajęć. Naszym grupom zainteresowań życzymy wytrwałości i doczekania lepszych warunków.

Na relację fotograficzną z rozbudowy zapraszamy do zakładki Rozbudowa GOK

tekst: Krystyna Adamczyk
fot.: Izabela Skwirowska

 

Udostępnij ten wpis