SŁONECZNY FESTYN

SŁONECZNY FESTYN


Dzień Dziecka. Najradośniejsze, najszczerzej – po dziecinnemu – roześmiane święto ze wszystkich. Słoneczny Festyn zorganizowany z tej okazji przyciągnął małych i dużych mieszkańców gminy. Jak co roku organizatorzy postarali się o to, aby tego dnia dzieci poczuły się wyjątkowo. Gwar, śmiech, zabawa i roześmiane buzie – tak w skrócie można posumować ten dzień. Propozycje zaplanowane przez organizatorów umożliwiły zarówno maluszkom jak i starszakom na radosne przeżycie wszelkich atrakcji tego niedzielnego popołudnia.
Animatorzy z agencji „Dada-Art” swym żywiołowym programem porwali dzieci w podróż dookoła świata, pełnym zabawnych przygód, przenosząc ich co chwilę na inny kontynent. Przemieszczając się różnymi środkami lokomocji-  „podróżowali” pociągiem do Hiszpanii, statkiem na Alaskę, samolotem do Afryki poznając przy okazji zwyczaje danego miejsca. Na koniec zatrzymani przy chuście animacyjnej i bańkach mydlanych z wielkim entuzjazmem, z wypiekami na twarzy korzystali z uciech do woli.
Równocześnie mogli nieodpłatnie korzystać z udostępnionych dmuchańców – ogromnej zjeżdżalni i zamku. Nareszcie mogli się „wyskakać’ do woli.
Przygotowane zabawy, konkursy sprawnościowe /skoki na piłce, rzut do kosza, rzut ringiem/ cieszyły się sporym zainteresowaniem. W każdej zabawie czekała na nich niespodzianka – można było otrzymać zabawkę lub słodycz.
Podczas imprezy swoje umiejętności wokalne zaprezentowali laureaci XI Gminnego Konkursu Piosenki oraz dziewczęta w tańcu nowoczesnym działające przy Gminnym Ośrodku Kultury pod kierunkiem p. Katarzyny Mendlik.
Sporą atrakcję wywołali swoim pierwszym rozegranym meczem sześcioletni piłkarze. Zebrana publiczność nie szczędziła braw za każdą próbę strzelenia bramki i nie tylko. Nasi milusińscy wykazali się piłkarskimi umiejętnościami, sportową postawą , dostarczając zarówno kibicującej widowni jak i młodym adeptom piłki nożnej  sporo radości.
Niewątpliwie największą atrakcją na koniec festynu była przygotowana  przez strażaków  z OSP Dziembowo i OSP Kaczory  kąpiel w pianie. Pojawiająca się góra wielkiej, białej radości wywołała na twarzach dzieci uśmiech szczęścia.
Z pewnością dzień ten pozostanie w pamięci dzieci, dzięki wspaniałej pogodzie i dzięki atrakcjom, które im towarzyszyły podczas imprezy.

tekst: Krystyna Adamczyk
fot.: Izabela Skwirowska

Udostępnij ten wpis