SŁONECZNY FESTYN

SŁONECZNY FESTYN


Dnia 26 maja 2013 r. odbył się w Kaczorach „SŁONECZNY  FESTYN”. Chcieliśmy, aby ten dzień był wyjątkowy nie tylko dla dzieci, ale również dla mam. W podziękowaniu dla nich za ich codzienną troskę i trud  wystąpili laureaci XII Gminnego Festiwalu Piosenki i milusińscy w spontanicznych utworach wokalnych i poetyckich.

Uśmiech i radość dziecka cieszy serce matki najbardziej i tego uśmiechu życzyli wszyscy. Tego dnia różnorodność atrakcji sprawiła, że pomimo zimna dzieci bawiły się świetnie. Słońca nie uświadczyliśmy, ale dla naszych milusińskich  nie było to przeszkodą w dobrej zabawie.

Festyn rozpoczęty został Turniejem Piłkarskim Żaków z Margonina, Złotowa i Kaczor (rocznik 2005 i 2006). Drużynę Kaczor pod czujnym okiem trenera – Magdaleny Mazurek, reprezentowali: Dominik Hajok, Aron Wysocki, Krystian Radka, Szymon Woltman, Karol Piątek, Kamil Kondracki, Mateusz Szymczak, Krzysztof Bugajski, Szymon Kacak, Kamil Grabowski, Arian Kin, Kacper Kupich, Wiktor Rajek, Mariusz Piosik, Matteo Paszak, Mikołaj Kowalski, Kamil Kończak, Szymon Pietrzak, Piotr Wendt, Alan Barabasz, Krystian Rajek, Emil Maćkowiak, Michał Szymczak. Rozgrywane mecze pełne wspaniałych akcji, w duchu sportowej postawy dostarczyły dorosłej publiczności wielu emocji i co tu dużo mówić, sprawiły sporo radości. Nasi młodzi adepci piłki nożnej wypadli znakomicie. Królami  kaczorskich strzelców zostali: rocznik 2006 – Krystian Radka (dwie bramki w meczu z Margoninem i jak podkreślił,  był to prezent od niego dla Mamy) i Piotrek Wendt, który w tym samym meczu swoim celnym strzałem przyczynił się do wspólnego sukcesu 3: 0.

A oto końcowe  wyniki:

I MIEJSCE: KACZORY

II MIEJSCE: ZŁOTÓW

III MIEJSCE: MARGONIN

W roczniku 2005 bezkonkurencyjnym strzelcem okazał się Szymon Pietrzak. Mecz z Margoninem, dzięki wspaniałym dwóm bramkom w jego wykonaniu, zakończył się wynikiem 2:0. Również w rywalizacji ze Złotowem do niego należały dwa celne gole.

Ostateczne wyniki w tej kat.:

I MIEJSCE: ZŁOTÓW

II MIEJSCE: KACZORY

III MIEJSCE: MARGONIN

Wszyscy zawodnicy odpowiednio do uzyskanych miejsc uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami i pucharami. Oczywiście jak zwykle przy tej okazji nie mogło zabraknąć słodyczy, które czekały na wszystkich w przeprowadzanych zabawach i konkursach sprawnościowych. Równocześnie dzieci mogły korzystać z udostępnionych dmuchańców – ogromnej zjeżdżalni i pirackiego statku. Nareszcie mogły wyskakać się do woli.
Wesołe igraszki w wykonaniu cyrku Julcio dostarczyły zarówno dzieciom jak i dorosłym sporo śmiechoterapii. Klaun i wróżka pojawiając się na murawie na wysokich szczudłach, zapraszali co rusz do innej bajkowej zabawy. Nasi milusińscy z wielkim entuzjazmem, z wypiekami na twarzy korzystali z uciech do woli.
Jednak największej atrakcji – kąpieli w pianie nie udało się ze względów pogodowych zrealizować.

Gminny Ośrodek Kultury dziękuje wszystkim, którzy wsparli organizacyjnie ten festyn i zadbali o dobrą zabawę i atmosferę imprezy.

tekst: Krystyna Adamczyk
fot.: Izabela Skwirowska

Udostępnij ten wpis