SŁONECZNY FESTYN

SŁONECZNY FESTYN


29 maja zaprosiliśmy dzieci na stadion LZS w Kaczorach. Mimo wcześniejszej burzy niebo wypogodziło się i przywitało słońcem wszystkich uczestników. Wspólne świętowanie Dnia Dziecka rozpoczęliśmy turniejem piłkarskim przedszkolaków „Bambini”. Przy żywiołowym dopingu najwierniejszych kibiców – rodziców, rozgrywały swoje mecze być może przyszłe gwiazdy futbolu z Kaczor i Margonina. Wynik turnieju nie był zaskoczeniem – zwyciężyli wszyscy.
Przez cały czas można było nieodpłatnie korzystać z powietrznych urządzeń oraz karuzeli. Największą popularnością cieszyła się ogromna zjeżdżalnia oraz wodne kule.
W międzyczasie szereg konkurencji przeprowadzali strażacy z OSP w Dziembowie. Można było spróbować swoich sił w rzucie ringo i w rzutach do kosza. Tu również nie było przegranych – dla każdego znalazło się coś słodkiego. Udostępniony został również mikrofon dla tych, którzy chcieli zaprezentować swoje umiejętności wokalne. A jeżeli ktoś poczuł się głodny mógł skosztować pysznej kiełbaski z grila z wielką pieczołowitością przygotowywanej przez panów z rady sołeckiej w Kaczorach: Andrzeja Rybińskiego i Marka Biedronia.
Na zakończenie wspólnej zabawy odbył się pokaz piany gaśniczej w wykonaniu strażaków z Kaczor. Kąpiel w białym puchu jak zawsze dostarczyła sporo emocji i wywołała jakże szerokie uśmiechy na twarzach naszych milusińskich.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia tego święta a w szczególności strażakom z Dziembowa i Kaczor.

tekst/fot.: Izabela Skwirowska

Udostępnij ten wpis