SPARTAKIADA LZS UJŚCIE 2015

SPARTAKIADA LZS UJŚCIE 2015


Dnia 28 lutego 2015 po raz kolejny Ujście gościło osiem reprezentacji gmin powiatu pilskiego biorących udział w  Zimowej Powiatowej Spartakiadzie LZS Mieszkańców Wsi – w tym reprezentację  gminy Kaczory. Zawodnicy zmierzyli się  w takich konkurencjach, jak  trójbój rekreacyjny, podnoszenie ciężarka, rzuty karne do bramki, rzut lotką do tarczy i przeciąganie liny. Drużyny świetnie przygotowane w sportowej rywalizacji walczyły o każdy punkt. A oto jak to wyglądało w poszczególnych konkurencjach:

Wielobój rekreacyjny (strzelanie z wiatrówki, rzut lotką do tarczy, rzuty do kosza): Katarzyna Karkut (Dziembówko), Marcin Załachowski (Dziembowo)

Rzuty karne do bramki na punkty: Jakub Łapacz (Dziembowo), Bartosz Martenka(Dziembowo) – III miejsce

Przeciąganie liny: Grzegorz Puchała, Sebastian i Piotr Klejna, Wojciech Nadolny (reprezentacja Zelgniewa) – III miejsce

Podnoszenie ciężarka 17,5 kg: powyżej 80 kg Sebastian Gruntkowski (Dziembowo), do 80 kg Mikołaj Karczewski (Dziembówko) – III miejsce

Rzut lotką do tarczy: Katarzyna Karkut (Dziembówko), Grzegorz Miedzianowski (Dziembówko) –III miejsce

W ogólnej klasyfikacji reprezentacja naszej gminy zajęła IV miejsce.
Zabawa i rywalizacja  świetnie przygotowana przez organizatorów udowodniła, że w sporcie wszystko się zdarzyć może. Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz wspierającym rodzinom  za postawę i atmosferę. Szczególne podziękowania kierujemy do sołtysów: Bogdana Pszczółki z Zelgniewa, Jana Robakowskiego z Dziembówka, prezesa LZS Dziembowo Tomasza Łapacza za pomoc w zorganizowaniu drużyny.

tekst/fot.: Krystyna Adamczyk

Udostępnij ten wpis