ŚWIĘTO MIASTA KACZORY

ŚWIĘTO MIASTA KACZORY


Przy pięknej słonecznej pogodzie 28 maja 2023 odbyło się pierwsze w historii święto miasta Kaczory. Bogaty program artystyczny oraz liczne atrakcje dodatkowe przyciągnęły wielu mieszkańców
i sympatyków miasta i gminy. Z uwagi na bliski tej dacie Dzień Dziecka, połączono oba wydarzenia obchodząc miejską imprezę ze świętem wszystkich dzieci.

Punktualnie o godzinie 14.00 otwarcia wydarzenia dokonał Burmistrz Kaczor pan Brunon Wolski, witając mieszkańców gminy oraz przybyłych gości i życząc wszystkim dobrej zabawy. Następnie na scenie pojawili się laureaci XX Festiwalu Piosenki Szkolnej i Przedszkolnej organizowanego przez CK Kaczory. Młodzi wokaliści naszej gminy, mieli okazję zaprezentować się na profesjonalnej scenie, co dla wielu z nich było wielkim przeżyciem.

Kolejnym punktem programu był pokaz akrobatyki rowerowej w wykonaniu pana Jonasza Pakulskiego. Specjalne przygotowane do pokazu rowery, udział publiczności w prezentowanych akrobacjach oraz dialog prowadzącego z widzami, były częścią niezwykłego show w wykonaniu mistrza tej dyscypliny. Jak widać sportowiec, który wspinał się na rowerze po najwyższych klifach Islandii i przeskakiwał przez krater nieczynnego wulkanu, doskonale potrafił się odnaleźć w pokazie z liczną publicznością.

Równolegle do występów artystycznych, do dyspozycji były stoiska edukacyjne i gastronomiczne Lasów Państwowych, które wspierały wydarzenie. Nie zabrakło również dmuchańców, które razem ze „strefą zakręconych rowerów” (tj. nietypowych rowerów dla dzieci i młodzieży) umiejscowiły się na boisku bocznym. Chętnych do składania wielkich puzzli ze zwierzętami leśnymi, budowania domku
z drewna, czy obejrzenia leśnego stoiska historycznego nie brakowało.

W części koncertowej święta, wystąpił zespół Nadmiar, obchodzący w tym roku 30-lecie swojej działalności scenicznej. Dynamicznie wykonane utwory rockowe z elementami popowymi, ciekawe aranżacje i nowy singiel pt. ”Nasz świat” zyskały zespołowi wielu nowych słuchaczy, zwłaszcza wśród piękniejszej części publiczności.

Koncert główny, w którym krótko po godzinie 18 na scenie pojawiła się jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek w Polsce, przyciągnął publiczność, której Kaczory jeszcze nie oglądały. Mowa oczywiście o CLEO, która w godzinnym programie porwała do wspólnej zabawy wszystkich obecnych. Artystka znana z wspierania młodych talentów, zaskoczyła wszystkich śpiewając piosenkę pt. „Łowcy gwiazd” wspólnie z młodziutką Zuzanną Kubiak z Rzadkowa, laureatką nagrody specjalnej wspominanego wcześniej XX Festiwalu Piosenki Szkolnej i Przedszkolnej. Jak to w Kaczorach bywa, nie obyło się bez bisów, po których CLEO spotkała się z publicznością rozdając autografy i pozując do wspólnych zdjęć.

Gorąca atmosfera tego dnia oraz piękne wspomnienia, przechodzą właśnie do najnowszej historii Kaczor. Serdecznie zapraszamy aby pisać z nami kolejne, równie piękne karty. Do zobaczenia!

Fot: O. Koczorowska
S. Daukszewicz
K. Gryczka

Udostępnij ten wpis