ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Wyjątkowe święto patriotyczne i wyjątkowa liczba mieszkańców uczestniczyła w gminnych obchodach uczczenia setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 mszą św. w kościele p.w. Błogosławionej Franciszki Siedliskiej w Kaczorach, którą odprawił ks. Andrzej Czerwiński, proboszcz naszej parafii. Po zakończeniu nabożeństwa wszyscy uczestnicy przemaszerowali ulicami do Gminnego Ośrodka Kultury przy akompaniamencie orkiestry z Kaczor gdzie wspólnie odśpiewano hymn państwowy.

Wzruszający i patriotyczny program słowno – muzyczny przygotowali wspólnie z orkiestrą uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kaczorach. Radosny nastrój święta podkreślił koncert Wrocławskiej Grupy Operowej „SONORI ENSEMBLE” . Po zakończeniu części artystycznej wójt gminy Brunon Wolski podziękował młodzieży i dzieciom występującym na scenie oraz nauczycielom za patriotyczne przygotowanie lekcji historii Polski od czasów rozbiorów. Na koniec nawiązał byśmy wszyscy pamiętali o tych, którzy walczyli i zginęli za ojczyznę. Zachęcał wszystkich do radowania się, że żyjemy w wolnej niepodległej Polsce i okazywania sobie wzajemnego szacunku.

Z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości w Gminnym Ośrodku Kultury do końca roku można oglądać wystawę „W obronie narodowej tożsamości” poświęconą rozwojowi polskiej kultury w czasach zaborów.

tekst: Andrzej Rybiński
fot.: Monika Zenel

Udostępnij ten wpis

UWAGA - ZMIANA GODZINY ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH

Informujemy, że w związku z Państwa sugestiami, zmieniliśmy godzinę ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH w II tygodniu FERII.

Zajęcia odbędą się we wtorek w godzinach 14.30-16.00. Za podpowiedź dziękujemy ;-)