ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI


Udziałem w nabożeństwie w intencji ojczyzny oraz uroczystej akademii mieszkańcy gminy Kaczory uczcili w środę Święto Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 mszą św. w kościele p.w. Błogosławionej Franciszki Siedliskiej w Kaczorach, którą odprawił ks. dziekan Hieronim Krawczyński.

Po zakończeniu nabożeństwa mieszkańcy zostali zaproszeni na część artystyczną do sali Gminnego Ośrodka Kultury. Okolicznościowy program słowno – muzyczny przygotowali w tym roku uczniowie z Szkoły Podstawowej w Kaczorach pod kierownictwem dyrektor Wiesławy Kończak oraz nauczycieli: Moniki Kończak, Lili Jaster, Joanny Chudy-Noski oraz Izabeli Zaworskiej. Literackim słowem i patriotyczną pieśnią uczniowie przypomnieli trudną drogę polskiego narodu ku wolności. Program został nagrodzony gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność.

Radosny nastrój święta odzwierciedlił muzyczny koncert, przygotowany na zakończenie akademii przez gminną orkiestrę dętą oraz zespół wokalny „Sonata”. Zespoły wystąpiły w zupełnie nowych repertuarach, przygotowanych na tą wyjątkową okoliczność. Niespodzianką podczas koncertu były solowe wystąpienia w wykonaniu Doroty Syganiec-Marszewskiej oraz Aleksandra Sicińskiego.

Po zakończeniu części artystycznej wójt gminy Brunon Wolski podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania uroczystości. Złożył mieszkańcom gminy okolicznościowe życzenia oraz zachęcał wszystkich do radowania się z faktu, że żyjemy w wolnej, niepodległej Polsce.

tekst: Paulina Banasik
fot.: Izabela Skwirowska

Udostępnij ten wpis