TURNIEJ MIAST I GMIN POWIATU PILSKIEGO

TURNIEJ MIAST I GMIN POWIATU PILSKIEGO


W niedzielę 8 czerwca  w Kruszewie (gm. Ujście) odbył się „IX Turniej Miast i Gmin Powiatu Pilskiego”, w której udział brała również reprezentacja z Naszej Gminy. Turniej odbył się przy pięknej  słonecznej pogodzie, w rywalizacji rekreacyjno – sportowej gdzie udział wzięło 7 gmin z powiatu pilskiego: Białośliwie, Kaczory, Miasteczko Krajeńskie, Łobżenica, Wysoka, Wyrzysk i gospodarze gmina Ujście.
Po raz kolejny zwyciężyła drużyna gospodarzy i tym samych za rok na „X  Turnieju Miast i Gmin Powiatu Pilskiego”, spotykamy się ponownie w gminie Ujście. Gmina Kaczory wystartowała w pełnym składzie, zapewniając obsadę we wszystkich turniejowych konkurencjach. Wspólny wysiłek drużyny zaowocował zdobyciem II miejsca w ogólnej klasyfikacji. ZIII miejsce gmina Łobżenica.IV miejsce  zajęła gmina Białośliwie, piąte gmina Wyrzysk, szóste gmina Miasteczko Krajeńskie, a ostatnie gmina Wysoka.
Rywalizacja sportowa odbywała się w siedmiu konkurencjach w których reprezentowali nas:
strzały na bramkę – Jakub Łapacz, Dominik Tatarynowicz
sztafeta pokoleń kobiet – Katarzyna Pufal, Katarzyna Śliwińska, Angelika Kostka, Beata Milewska
sztafeta pokoleń mężczyzn – Marek Pieścikowski, Adam Kopacz, Krzysztof Gensler, Radosław Śliwiński
łączone skoki w dal z miejsca – skład pań i panów sztafety
rzuty do kosza – Patryk Wojciechowski, Lucjan Borzyczkowski, Jakub Habet
rzut lotką do tarczy – Angelika Kostak,
wielka skakanka –Karina Bukowska, Łukasz Nitka, Sylwia Nitka, Iwona Wendt, Gracjan Górecki, Wiktoria Górecka, Grzegorz Miedzianowski, Adrian , Norbert i Radosłwa Sliwińscy, Monika i Kacper Baszczyn, Jan Robakowski, Andrzej Karczewski.
Świetnie przygotowane drużyny wykazały się wielkim sportowym duchem. I choć wszyscy sportowcy walczyli o jak najlepsze wyniki to, jak podkreślali, tak naprawdę liczyła się wspólna zabawa i sama idea spotkania. Na ręce burmistrzów i wójtów przekazane zostały pamiątkowe puchary i dyplomy od organizatorów IX Turnieju Miast i Gmin Powiatu Pilskiego: Starosty Pilskiego Mirosława Mantaja oraz Burmistrza Miasta i Gminy Ujście Henryka Kazany.
Reprezentację gminy Kaczory przygotowywali Małgorzata i Radosław Śliwińscy, Jan Kieruj, Jan Robakowski. Dzięki ich zaangażowaniu i zawodników poszczególnych konkurencji, jako jedni z nielicznych wystąpiliśmy w pełnej obsadzie.
Za sportowy duch, wzajemne wspieranie i wspaniałą atmosferę dziękuję wszystkim członkom naszej drużyny.

tekst/fot.: Monika Baszczyn

Udostępnij ten wpis