TURNIEJ SZÓSTEK PIŁKARSKICH – NAJLEPSZY DARPOL ŻÓŁTY

TURNIEJ SZÓSTEK PIŁKARSKICH – NAJLEPSZY DARPOL ŻÓŁTY


W niedzielę, 21 lipca na boisku LZS ,,Zjednoczeni’’ w Kaczorach odbył się III Turniej Szóstek Piłkarskich o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kaczory, w których udział wzięło dwanaście drużyn, w tym jedna z Piły.

W wyniku losowania uczestniczące ekipy rywalizowały w czterech grupach eliminacyjnych. Do półfinału awansowały zwycięzcy rozgrywek grupowych. W grupie A najlepszą drużyną okazała się ekipa SRB Tadeusz Jaśko. Rywalizacja w grupie B wygrała ekipa RKS. W gronie półfinalistów znaleźli się również zwycięzcy współzawodnictwa w grupie C i D, tj. reprezentacja Morzewa i Dziembowa. O awansie do finału turnieju zdecydowały rzuty karne, gdyż spotkania pomiędzy SRB, a Dziembowem oraz Morzewa z Darpolem Żółtym w regulaminowym czasie zakończyły się wynikami bezbramkowymi. Lepiej karne wykorzystały ekipy z Dziembowa i Darpolu Żółtego. Te dwie drużyny spotkały się w ścisłym finale. W meczu o trzecie miejsc Morzewo po zaciętym spotkaniu pokonało drużynę SRB 2-0 i tym samym stanęło na najniższym stopniu podium. Finał przebiegał pod wyraźne dyktando drużyny Darpol Żółty, która pokonała ambitnie walczącą ekipę z Dziembowa 3-0.

W ostatecznej klasyfikacji III Turnieju o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kaczory miejsca na podium zajęły zespoły: Darpol Żółty(I), Dziembowo (II) i Morzewo (III). Pozostałe lokaty kolejno przypadły drużynom: SRB (IV), Almar (V), Darpol Pomarańczowy (VI), Piła Śródmieście(VII), RKS Tadeusz Jaśko (VIII), Juventus Dziembówko (IX), Papierzaki (X), Darpol Biały (XI) i Zelgniewo (XII).

Spotkania poprawadzili pan Marek Wypych oraz pan Karol Cuper. Puchar wręczali w imieniu pana Stefana Kowala, Wiceprzewodniczący Rady Gminy pan Ryszard Grzelak oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu – pan Kazimierz Załachowski.

Skład zwycięskich drużyn

DARPOL ŻÓŁTY ( kapitan Łukasz Stasicki )

 1. Łukasz Stasicki
 2. Tomek Kabaciński
 3. Piotr Gruse
 4. Arek Martenka
 5. Robert Martenka
 6. Bartek Skowroński
 7. Szymon Zagalski
 8. Mateusz Przybylski
 9. Dominik Paczyński

 DZIEMBOWO ( kapitan Mariusz Haymann )

 1. Mariusz Haymann
 2. Jakub Haymann
 3. Adam Misiak
 4. Jakub Łapacz
 5. Sebastian Gruntkowski
 6. Mateusz Gruntkowski
 7. Patryk Łapacz
 8. Daniel Rozynek

 MORZEWO ( kapitan Maciej Wołyński )

 1. Maciej Wołyński
 2. Tomasz Szulc
 3. Hubert Martenka
 4. Darek Nowak
 5. Kacper Ciupa
 6. Paweł Kędziora
 7. Marcin Maślanka
 8. Mariusz Lassek
 9. Łukasz Marcinkiewicz

tekst: Paulina Wypych
fot.: Izabela Skwirowska

Udostępnij ten wpis