TYM RAZEM KRÓLOWAŁO RÓWNOPOLE

TYM RAZEM KRÓLOWAŁO RÓWNOPOLE


W niedzielę 27 lipca 2014r, na stadionie w Kaczorach rozegrano kolejny XIX już Gminny Turniej Wsi.  Mimo dotkliwego upału, reprezentacje stanęły na wysokości zadania i w atmosferze sportowej rywalizacji zmagali się poszczególnych konkurencjach.
O główne trofeum – puchar, ufundowany przez wójta gminy Kaczory i nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł  walczyły  w tym roku drużyny z Brodnej,  Dziembowa, Jeziorek, Krzewiny, Kaczor, Morzewa, Prawomyśla, Równopola , Śmiłowa i Zelgniewa. Do rozegrania było sześć  konkurencji.
Po krótkiej prezentacji wsi i oficjalnym otwarciu imprezy, jako pierwsi na starcie ustawili się siłacze. Największą siłą wykazali się przedstawiciele z Równopola. Druga lokata przypadła siłaczom z Zelgniewa zaś trzecia reprezentantom  ze Śmiłowa.
Drużyny, które dostały się do drugiej rundy ( Dziembowo, Kaczory) otrzymały  po 8 punktów, natomiast reprezentacje, którym nie udało się w pierwszej rundzie (Brodna, Jeziorki, Krzewina, Morzewo, Prawomyśl), dostały po 4 punkty.
W drugiej kolejności do zmagań ruszyły dzieci w wieku od 8 do 15 lat. W ramach rozegranej sztafety  dzieci rywalizowały między sobą  w skokach na gumowej piłce, w biegu w worku i ze skakanką. W tej konkurencji mocnych nie było na zawodników z Dziembowa . Na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Równopola, a na trzecim  z Zelgniewa. Na dalszych miejscach znaleźli się przedstawiciele:  Śmiłowa, Prawomyślna, Brodnej, Krzewiny, Morzewa, Jeziorek i Kaczor.
Nie uroń kropli –  konkurencja dla pary zawodników, której  zadaniem było napełnienie  w jak najkrótszym czasie półtoralitrowej butelki. Utrudnieniem był oddalony o 10m punkt czerpania wody. Niekwestionowaną zwycięską parą tej konkurencji została para z Jeziorek . Drugą lokatę wywalczyła para z Dziembowa, trzecią Równopola. Tabelę wyników zamknęły kolejno: Śmiłowo, Prawomyśl, Morzewo, Zelgniewo, Brodna, Krzewina i Kaczory.
Bardzo widowiskową okazała się sztafeta pokoleń. Zadaniem pięcioosobowej reprezentacji było pokonanie dystansu na rowerze z umiejscowioną po środku równoważnią, biegu na mega nartach oraz marszu na płytkach. Najlepszy czas w tej konkurencji uzyskała ekipa Dziembowa, tuż za nimi uplasował się Prawomyśl i Równopole. Miejsca poza podium zdobyły: Śmiłowo, Brodna, Krzewina, Zelgniewo, Morzewo, Jeziorki, Kaczory.
Kolejna konkurencja i kolejne emocje: super rada- Kon. dla sołtysa i dwóch członków rady sołeckiej. Zadaniem zawodników było wykonanie rzutu workiem wypełnionym sianem oraz surowym jajkiem. W tej konkurencji zwyciężyła drużyna z Równopola. Drugie miejsce zajęło Dziembowo, a trzecie Morzewo.
W konkurencji urokliwe miejsca Gminy Kaczory w pejzażu, wszystkie drużyny zostały uhonorowane jednakową ilością punktów, ale  szczególne wyróżnienia otrzymali reprezentanci Śmiłowa za pracę malarską, Równopole za grafikę, Kaczory za rysunek kredkami. Oto wszyscy autorzy: Brodna – Patrycja Świtała, Dziembowo – Kamila Seyda, Jeziorki – Karina Klimaszewska, Kaczory – Daniel Maliński, Krzewina – Michalina Seyda, Morzewo – Weronika Popowska, Prawomyśl – Liliana Czarnecka, Równopole – Mariusz Janowski, Śmiłowo – Jadwiga Oleszczyk, Zelgniewo – Zuzanna Pszczółka.
W klasyfikacji ogólnej niepokonane okazało się Równopole (62 pkt.). Na drugim miejscu podium, stanęła wieś Dziembowo (61 pkt.), a na trzecim Śmiłowo ( 49 pkt). Pozostałe turniejowe miejsca przypadły sołectwom: Zelgniewo, Prawomyśl, Brodna, Morzewo, Krzewina, Jeziorki, Kaczory.
Nagrody w postaci pucharów, statuetek, dyplomów oraz książek pt. ,, Modlitwa kamiennych schodków’’, zostały wręczone w imieniu Wójta Gminy Kaczory przez Przewodniczącego Rady Gminy Stefana Kowala, Aleksandrę Wienke, Ryszarda Grzelaka- Wiceprzewodniczących Rady Gminy oraz przez Sekretarz Gminy Gizelę Durecką.
Nad konkurencjami czuwała komisja sędziowska w składzie: Łucja Sznabel, Jerzy Żyliński, Wojciech Żyliński, Mirosław Panglisz. Pomocy medycznej udzielała Pani Roma Gapińska.
Podczas niedzielnej rywalizacji sportowe emocje łagodziła gminna orkiestra dęta pod batutą Zdzisława Nawrota oraz kapela ze Złotowa „No To Cyk”. Turniej tradycyjnie zakończyła  zabawa taneczna z zespołem „Megger Band”.

tekst/fot.: Amelia Wypych

Udostępnij ten wpis