V TURNIEJ SZÓSTEK PIŁKARSKICH

V TURNIEJ SZÓSTEK PIŁKARSKICH


W niedzielę, 20 lipca na boisku LZS ,,Zjednoczeni” w Kaczorach miał miejsce V Turniej Szóstek Piłkarskich o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kaczory, Stefana Kowala. W turnieju wzięło udział dziesięć drużyn: Almar, Darpol, Dziembowo, Dziembówko, Jeziorki, Morzewo, Rzadkowo, Śmiłowo, Tuczno, Zelgniewo.
Drużyny rywalizowały ze sobą w dwóch grupach eliminacyjnych. Do fazy półfinałowej przechodziły dwie drużyny z każdej grupy. W grupie A dwa pierwsze miejsca należały do drużyny z Tuczna i Dziembowa, zaś w grupie B zwyciężyli piłkarze z Morzewa i drużyny Almar. Pierwszy mecz półfinałowy pomiędzy Tucznem a Almarem zakończył się wynikiem 0-2. Natomiast drugi mecz wygrała drużyna z Morzewa, pokonując Dziembowo wynikiem 2-0. Mecz o trzecie miejsce przyniósł wiele emocji, ponieważ na początku spotkania wygrywała drużyna z Dziembowa, ale kilka minut przed końcowym gwizdkiem Tuczno strzeliło wyrównującą bramkę.O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne i zawodnicy z Tuczna zdobyli najniższe podium w turnieju. W meczu o pierwsze miejsce, obie drużyny dały z siebie wszystko, aby zdobyć najważniejszy puchar. Walka była wyrównana, jednak drużyna z Morzewa okazała się lepsza i wygrała z Almarem 2-1.
Spotkanie poprowadzili Karol Cuper i Maciej Pomierski. Zwycięskie drużyny odebrały puchary oraz dyplomy z rąk Przewodniczącego Gminy, Stefana Kowala.

I MIEJSCE

MORZEWO
1. Wołyński Maciej
2. Szulc Tomasz
3. Lassek Mariusz
4. Kędziora Paweł
5. Marciniak Patryk
6. Maślanka Sebastian
7. Mrozek Krzysztof
8. Woltmann Daniel

II MIEJSCE

ALMAR
1. Śliwiński Jakub
2. Lament Michał
3. Fonferek Mikołaj
4. Knopiński Krzysztof
5. Kuhn Marcin
6. Kubacki Kamil
7. Kopcza Marcin
8. Śliwiński Cezary

III MIEJSCE

TUCZNO
1. Dzikowicz Przemysław
2. Burak Damian
3. Sobczak Bartłomiej
4. Muzyka Dariusz
5. Dzikowicz Patryk
6. Dzikowicz Piotr
7. Rybicki Patryk
8. Stasiak Mateusz
9. Biernacki Łukasz

Wszystkie drużyny wykazały się ogromną determinacją i wolą walki.  Niezbyt sprzyjające warunki atmosferyczne nie stanowiły przeszkody dla zawodników, którzy za wszelką cenę chcieli zwyciężyć w tegorocznym turnieju.

Organizatorzy serdecznie dziękują  za udział wszystkim drużynom.

tekst/fot.: Amelia Wypych

Udostępnij ten wpis