VI LUSTRACJA PRZYSZŁYCH GWIAZD ESTRADY „KARIERA 2013”

VI LUSTRACJA PRZYSZŁYCH GWIAZD ESTRADY „KARIERA 2013”


VI edycja „Kariery” przyciągnęła 24 maja do naszego obiektu kilkudziesięciu młodych wykonawców. Tradycyjnie „śpiewająca” rywalizacja odbywała się w kategorii solistów i zespołów wokalnych. Tegorocznemu jury przewodniczyła Anna Kowalkewicz-Oligny – artysta muzyk, pedagog, trener wokalny, dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu SHALOM i Studia Piosenki PIANO SONG w Kaliszu-kuźni talentów estrady i telewizji. Towarzyszyli jej: Karolina Mleczak  – wokalistka, laureatka telewizyjnej „ Bitwy na Głosy”, Jan Margowski – muzyk, pedagog, dyrektor artystyczny ogólnopolskich festiwali„LA SKARPA ITALIANA” , „PIRAMIDA”, Festiwalu Piosenki Naszych Sąsiadów „NIE MA JAK POMPA” oraz „KARIERY”, Zdzisław Nawrot – muzyk. aranżer, dyrygent, wieloletni kapelmistrz w orkiestrach Sił Powietrznych obecnie kapelmistrz orkiestry przy GOK w Kaczorach oraz Jan Japas Szumański – dziennikarz telewizyjny, wieloletni redaktor programów muzycznych TV.
Po kilkugodzinnych przesłuchaniach, które ze swadą i humorem poprowadził Paweł Heyman, jury postanowiło przyznać Grand Prix festiwalu w kategorii solistów Justynie Ratajewskiej z Piły. W zdobyciu statuetki nie przeszkodziła jej nawet złamana noga. I miejsce wyśpiewała sobie Agata Rembacz z Budzynia, II – Daria Krawczyk z Trzcianki, III – Hanna Krawczyk z Drezdenka. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano Klaudii Dardas z Piły, Karolinie Suśniak i Katarzynie Lemańskiej z Kaczor oraz solistom z Chodzieży: Mikołajowi Zbieralskiemu, Pauli Michalak oraz Katarzynie Kubińskiej.
W kategorii zespołów Grand Prix nie przyznano natomiast I miejsce zajął zespół w składzie Magdalena Szymańska i Mikołaj Zbieralski z Chodzieży, II miejsce przyznano duetowi z Łobżenicy Angelice Gapa i Weronice Szymańskiej natomiast trzecie miejsce przypadło Joannie Zwierzykowskiej i Zuzannie Łochowicz z Margonina.
Na koncert laureatów przybyli zaproszeni goście: wójt gminy Brunon Wolski, Przewodniczący Rady Gminy Stefan Kowal oraz radni Kazimierz Załachowski i Henryk Kalka, którzy wręczyli zwycięzcom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

tekst/fot.: Izabela Skwirowska

Udostępnij ten wpis