XII WIELKA GALA JEŹDZIECKA

XII WIELKA GALA JEŹDZIECKA


Piękne konie i wspaniałych jeźdźców można było oglądać 18 sierpnia na XII Wielkiej Gali Jeździeckiej w Dziembówku  gdzie głównym konkursem było – Grand Prix Kaczor o Puchar Przechodni Wójta Gminy Kaczory – XI Memoriał im. Szymona Usowicza. Nie zabrakło też mieszkańców i gości, którzy zjawili się, aby oklaskiwać swoich ulubieńców. Pogoda dopisała więc trybuny zapełniły się po brzegi.

Impreza rozpoczęła się konkursem klasy „L” towarzyski konkurs dwufazowy o Puchar Sołtysa Wsi Dziembówko

1 miejsce –   Krzysztof Mikołajczak z KJ Hobbit Jabłonowo na koniu Contendro Son

2 miejsce – Hubert Ludwiczak z KJ Hobbit Jabłonowo na koniu Galadiera

3 miejsce – Hubert Łaszcz z KJ Profil Piła na koniu Chapman

            Drugą konkurencją był konkurs klasy „P” tzw „zwykły” o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kaczory

1 miejsce – Łukasz Krajewski z KJ Agro – Handel Śrem na koniu Bruce Spring

2 miejsce – Joanna Krzyzostaniak z PKJ Beryl Mortęgi Stajnia Szynaka na koniu Eschnapur

3 miejsce – Krzysztof mikołajczak z KJ Hobbit Jabłonowo na koniu Contendro Son

            Jakby emocji było mało kolejnym wyzwaniem dla jeźdźców okazał się konkurs klasy „N” o wzrastającym stopniu trudności, który toczył się o Puchar Prezesa Zakładów Mięsnych Henryka Stokłosy

1 miejsce – Józefina Siałkowska ubiegłoroczna zwyciężyni Grand Prix Kaczor na koniu Cassino

2 miejsce – Mieszko Dąbrowski z BM Kobylin na koniu Efron

3 miejsce – Dawid Rakoczy z KJ Profil Piła na koniu Amarillus

Niecodziennym widowiskiem okazał się następujący konkurs „Toyota i Koń” w którym udział brali najlepsi jeźdźcy oraz VIP w samochodzie terenowym. W tej jakże emocjonującej konkurencji najlepszy okazał się Janusz Gromek Prezydent Miasta Kołobrzeg wraz z jeźdźcem Oliwią Wierzbowską, drugie miejsce zajął Stefan Kowal Przewodniczący Rady Gminy z jeźdźcem Krzysztofem Mikołajczakiem, a na trzecim miejscu uplasował się Wójt Gminy Kaczor Brunon Wolski z jeźdźcem Łukaszem Krajewskim.

Ostatnim najważniejszym konkursem, na który czekali wszyscy zgromadzeni był Grand Prix Kaczor o Puchar Przechodni Wójta Gminy Kaczory. Z 20 – tu zawodników tylko około dziesięciu udało się przejść do rozgrywki, a najlepszy okazał się Wojciech Dahlke z BKS Kłos Budzyń na koniu Bolshoi. Na II miejscu uplasował się Dawid Rakoczy z KJ Profil Piła na koniu Amarillus, a III miejsce należy do Mieszka Dabrowskiego z BM Kobylin na koniu Efron.

Podsumowując XII Galę Jeździecka w Dziembówku najlepszym koniem został AMARILLUS , którego właścicielem jest pan Jerzy Cerba, natomiast jeźdźcem Dawid Rakoczy z KJ Profil Piła

Organizatorzy imprezy: Urząd Gminy w Kaczorach, Klub Jeździecki „PROFiL” Piła i „FARMUTIL HS” przyciągnęli do Dziembówka nie tylko miłośników koni, ale również dobrego gustu i mody. Duże grono pań wzięło udział w konkursie na najładniejszy kapelusz w roli głównej (materiał wykonania dowolny) gdzie czekało wiele atrakcyjnych nagród. (wśród których znalazł się pięciodniowy pobyt w SPA w Kołobrzeskim kurorcie dla dwóch osób). Całość imprezy została zwieńczona udaną zabawą taneczną.   

tekst: Monika Baszczyn
fot.: Izabela Skwirowska 

                     

 

 

                                                                     

Udostępnij ten wpis