XVIII WIELKA GALA JEŹDZIECKA W KACZORACH

XVIII WIELKA GALA JEŹDZIECKA W KACZORACH


11 sierpnia w Dziembówku odbyła się XVIII edycja Gali Jeździeckiej w Kaczorach oraz XVII Memoriał im. Szymona Usowicza. Piękna słoneczna pogoda powitała występujących zawodników oraz licznie zgromadzoną publiczność.

Zawody rozegrano w sześciu klasach. W klasie „LL” o Puchar Starosty Powiatu Pilskiego pierwszą lokatę zdobyła Oliwia Jach na Kresce z klubu jeździeckiego Sokół Damasławek. Drugie miejsce zajęła Patrycja Obst z Budzyńskiego KS Kłos na koniu Ris de Talm, a miejsce trzecie zdobyła Kornelia Górnicka na klaczy Costa Serena.

W konkursie dwu fazowym w klasie „L” o Puchar Sołtysa Wsi Dziembówko pierwsze miejsce wywalczyła Alicja Kaczmarczyk na klaczy Zambia, miejsce drugie zajął Piotr Bąk z KJ Profil Piła, a na miejscu trzecim uplasowała się Klementyna Cajske z Budzyńskiego KS Kłos na klaczy Klarze.

Rywalizacja o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kaczory w konkursie klasy „P” przyniosła niespodziankę. Najlepszy występ oglądaliśmy z udziałem Marty Birk z Kujawsko-Pomorskiego KJ w Bydgoszczy na Drahmie oraz dwukrotnie Oliwię Jach z KJ Sokół Damasławek, która na wałachu Malawal uzyskała drugą lokatę, a na Econie zajęła pozycję trzecią.

Doskonale znany w Dziembówku konkurs „Toyota i koń” przyniósł jak zwykle dużą dawkę emocji.
Na pierwszej pozycji uplasowała się para Klaudiusz Jach KJ Sokół Damasławek na koniu oraz Sebastian Jach za kierownicą. Drugie miejsce należało do Przewodniczącego Rady Gminy pana Stefana Kowala wraz z amazonką Beatą Strzałkowską z KJ Cavallo Szczecin. Miejsce trzecie zajął duet Lesław Wiatrowski oraz Oliwia Jach reprezentująca KJ Sokół Damasławek.

Konkurs klasy „N” o wzrastającym stopniu trudności z „Jokerem” o Puchar Henryka Stokłosy również przyniósł nie mało wrażeń. Częste zrzutki skutkowały dodatkowymi punktami karnymi czego uniknęli tylko najlepsi zawodnicy. W tej kategorii pierwsze miejsce zdobyła Beata Strzałkowska z KJ Cavallo Szczecin na koniu Kronos, miejsce drugie Klaudiusz Jach na wałachu Black Jack oraz Anna Piwońska z KJ Profil Piła na Invorio na trzeciej lokacie.

Kulminacyjnym momentem Gali okazał się konkurs klasy „C” Grand Prix Kaczor o Puchar Przechodni Wójta Gminy Kaczory. W tym bardzo trudnym konkursie w pięknym stylu zwyciężyła Agata Dahlke z KJ Sokół Damasławek zajmując pierwsze miejsce na koniu Vandamme oraz drugie miejsce na koniu Eulve. Miejsce trzecie zdobył Sławomir Andruchów z KJ Profil Piła.

Skoki przez przeszkody to jednak w Dziembówku nie wszystko. Oczekiwanym elementem imprezy jest coroczny konkurs na najpiękniejszy kapelusz, który i w tym roku przyciągnął wielu uczestników. Zgromadzona publiczność gorącymi brawami nagradzała wszystkie startujące panie, które prezentowały kolorowe i fantazyjne kapeluszowe kreacje. Na Gali nie zapomniano też o najmłodszych, dla których przygotowano dmuchane atrakcje oraz słodkie przekąski w punktach małej gastronomii. Imprezę zakończyła tradycyjnie zabawa taneczna, na której zagrali muzycy z zespołu „Remix” z Leszna.

Udostępnij ten wpis