XXII FINAŁ WOŚP

XXII FINAŁ WOŚP


W drugą niedzielę stycznia już po raz dwudziesty pierwszy, mieszkańcy gminy Kaczory włączyli się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od wczesnych godzin rannych na ulicach  niemalże wszystkich miejscowości kwestowało 25 wolontariuszy, zbierających datki na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
Przygotowania były długie, a same zapisy do wolontariatu trwały już od początku października. Po raz kolejny podczas naboru do wolontariatu mieliśmy okazję przekonać się, jak wielkie znaczenie dla naszych młodych mieszkańców ma ta akcja. To potwierdzenie faktu, że każdy z nas chce nieść pomoc. Trzeba tylko otworzyć serca na tych, co tego najbardziej potrzebują. I kolejny raz styczniowa niedziela okazała się dniem pełnym ciepła i życzliwości.
Gminny Ośrodek Kultury, w którym mieścił się sztab  był wspierany przez Szkołę Podstawową  w Śmiłowie, w Morzewie i w Dziembowie. Podczas przygotowań do XXII finału WOŚP było gorąco. Przesyłane materiały docierały z opóźnieniem co spowodowało sporą nerwowość w sztabie. Mało czasu na to, aby maksymalnie wszystko dopiąć , ale udało się. Odetchnęliśmy wszyscy patrząc na starania wspierających nas dyr. SP w Dziembowie p. Elżbietę Kozak, dyr. SP w Morzewie p. Jolantę Pranke i nauczyciela SP w Śmiłowie p. Wiolettę Janowską.
Dzięki opiece policji w Kaczorach,  nauczycieli w/w szkół oraz rodziców kwestujących dzieci mogliśmy być spokojni o bezpieczeństwo przebiegu niedzielnej akcji. Nie odnotowaliśmy żadnych nieprawidłowości. Wielkie kwestowanie przebiegało w atmosferze ogromnej życzliwości, za co wszystkim mieszkańcom gminy należą się słowa wdzięczności. Wszędzie gdzie pokazali się wolontariusze nasi mieszkańcy wykazali niebywałą hojność i spontaniczność. Sami kwestujący ze wzruszeniem opisywali różne przejawy życzliwości i tej niespotykanej często spontaniczności. Wielki wkład w tę akcję włożyli Rodzice naszych wolontariuszy. To oni czuwając nad bezpieczeństwem przewozili dzieci z miejsca na miejsce. Za ich ogromne zaangażowanie należą się szczególne słowa podziękowania.
Niedziela, godz. 1600, sala Gminnego Ośrodka Kultury wypełniona publicznością. Dzięki jasełkowym prezentacjom na które zaprosiliśmy dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej w Morzewie/ program przygotowany przez p.Lucynę Przybyszewską/ było świątecznie i uroczyście. Ciekawa forma prezentacji i żywiołowa gra młodych aktorów spowodowała, że wszyscy z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli a potem gorącymi oklaskami nagrodzili ich występ. Po prezentacji odbyła się licytacja gadżetów WOŚP, która pozwoliła zebrać dodatkową sumę pieniędzy (240 zł).
Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Śmiłowie pod czujnym okiem Wioletty Janowskiej przygotowała krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy. Koncertem kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieży SP Kaczory pod kierownictwem p.Lidii Jaster zakończyliśmy  niedzielne muzykowanie.
A tuż obok trwało wielkie podliczanie. Czuwająca nad przebiegiem komisja w składzie:  p. Jolanta Maślanka, p. Alicja Przewoźniak, p. Bożena Marcinkowska, p. Joanna Mizerkiewicz-Dreze miała pełne ręce roboty. Spadł na nią wielki obowiązek i wielka odpowiedzialność. Trzeba podliczyć wszystko skrupulatnie, aby zgadzała się kwota ”co do grosza”.
Z każdą chwilą przybywało coraz więcej wolontariuszy i coraz więcej puszek z zawartością do liczenia.
Kwestujący: Irmina Babicz, Adrianna Rykaluk, Nikola Cieślik , Joanna Jackowska, Klaudia Bogusławska, Wiktoria Falkowska, Dominika Perska, Martyna Martenowska, Zofia Borowczyk, Klaudia Milachowska, Łukasz Siekiera , Julia Żurek, Alicja Kryger, Martyna Kryger, Kinga Łapaczyńska, Michał Nowak, Adrian Oziębło, Karolina Palicka, Szymon Perski, Jowita Pepiora, Zuzanna Piosik, Weronika Popowska, Weronika Skowrońska, Dominika Wachowiak, Julia Zabel zebrali więcej niż w roku ubiegłym.
Kompetentna komisja dość szybko podliczyła i posegregowała uzbierane pieniądze. Zgadza się co do grosika. A grosików sporo, bo w rezultacie otrzymaliśmy kwotę ponad 7600,00 zł. Zebrana kwota potwierdziła fakt, że w sercu każdego z nas drzemie potrzeba niesienia innym bezinteresownej pomocy. Dziękujemy wszystkim za okazaną wrażliwość i serce.

tekst: Krystyna Adamczyk
fot.: Izabela Skwirowska

Udostępnij ten wpis