XXII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

XXII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI


W czwartek 21 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się XXII Gminny Konkurs Recytatorski. Uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy recytowali znaną i nieznaną poezję, prezentując się zarówno wobec jury jak i wobec swoich kolegów. Dla wielu był to pierwszy występ sceniczny. Wyrównany poziom wystąpień przysporzył jurorom pracy, a uczestnikom satysfakcji z udanych występów. Ostatecznie, wyłoniono laureatów w IV kategoriach wiekowych.

Kategoria klas I i II szkoły podstawowej: miejsce II – Oliwia Piotrowska, miejsce I ex aequo Dominika Konkol (wiersz „Bocian i żaba”), Wojciech Puchała (wiersz „Grzybostanie”), W kategorii klas III-IV miejsce II Marcelina Piotrowska oraz dwa pierwsze miejsca dla Nikodema Grajczaka („Zlecenie od leśniczego”)
i Aleksandry Kobryń
(„W ogródku”)

W kategorii klas V-VI miejsce III Zofia Stępniewska, miejsce II Ewelina Świętochowska, a pierwszą nagrodę otrzymał Mateusz Mąkosa („Rozmowa z kamieniem”).W ostatniej kategorii, w której wzięli udział uczniowie klas VII i VIII przyznano aż trzy III miejsca: dla Julity Szczepaniak, Oktawii Młynarek
i Wiktora Paczyńskiego. Miejsce II zajęła Agata Lemańska, a miejsce I Kamila Kozera w wierszu „Modlitwa Szarych Szeregów”.

Młodym miłośnikom słowa i ich pedagogom serdecznie dziękujemy za niezwykłe spotkanie
i zapraszamy za rok!

Tekst i fot. / GOK Kaczory

Udostępnij ten wpis