XXIII TURNIEJ WSI GMINY KACZORY

XXIII TURNIEJ WSI GMINY KACZORY


Gminny Turniej Wsi od wielu lat bawi i integruje mieszkańców gminy Kaczory. Jego XXIII edycja skupiła na płycie stadionu LZS w Kaczorach reprezentacje dwunastu sołectw gminy. Puchar Wójta Gminy Kaczory trafił w ręce tylko jednej z nich – tej najlepszej. W tym roku tą drużyną były Kaczory. Tegoroczny zwycięzca turnieju zebrał w sumie 56 i pół pkt.

Organizatorzy turnieju przygotowali w tym roku sześć zadań dla startujących drużyn. Były to konkurencje już sprawdzone, które w latach ubiegłych dostarczyły najwięcej emocji. Niedzielną rywalizację rozpoczęła niezwykle widowiskowa konkurencja, skupiająca największą liczbę zawodników z danej miejscowości „WIELKA SKAKANKA”. W tej konkurencji najwięcej punktów uzyskało sołectwo Rzadkowo – 13 pkt.( I miejsce), Dziembówko i Prawomyśl zdobyli po 10,5 pkt. ( ex aequo II miejsce)

W następnej kolejności komisja sędziowska poddała ocenie wysiłek siłaczy. Do przeciągania liny sołectwa zaangażowały najbardziej krzepkich zawodników ze swoich drużyn. Choć każda załoga walczyła zacięcie, mocnych nie było na zawodników z Rzadkowa (I miejsce), Zelgniewo zdobyło( II miejsce), Śmiłowo (III miejsce)

Szansę na zdobycie punktów dla swoich drużyn miały także dzieci, których zadaniem było jak najdalej rzucić przedmiotem (niespodziankę), która zademonstrowana była tuż przed zawodami. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajęło Morzewo , (II miejsce) Kaczory, (III miejsce) Brodna.

W konkurencji „dzieci na start” zawodnicy rywalizowali na pięćdziesięciometrowym odcinku, gdzie liczył się najktótszy czas. I miejsce zajęły Kaczory, II miejsce Równopole, III miejsce Dziembowo.

Ślepa piłka to konkurencja w której zawodnicy oddają po 2 strzały na bramkę do unihokeja z odległości 4 metrów z zawiązanymi oczami. Największą celnością wykazali zawodnicy z Zelgniewa, Krzewiny i Śmiłowa zajmując (ex aequo I miejsce)

W ostatniej konkurencji udzaił wzięli sołtysi i członkowie rad sołeckich. W konkurencji zawodnicy oddawali kolejno po jednym strzale z odległości 6 m do bramki, która przedzielona była taśmą na strefy punktowe. Ilość zdobytych punktów uzależniona była od trafienia w odpowiednio punktowane miejsce. W tej konkurencji najwięcej punktów zdobyli: zawodnicy z Kaczor. Drugie miejsce na podium zajęła ekipa z Morzewa, a trzecie ex aequo drużyny z: Krzewiny i Jeziorek.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji komisja sędziowska ogłosiła wyniki niedzielnej rywalizacji. Najwięcej turniejowych punktów zebrało sołectwo Kaczory (56,5 pkt). Na II miejscu triumfowała drużyna z Morzewa (49 pkt), na III – reprezentacja ze Śmiłowa (46 pkt). IV miejsce wywalczyło sołectwo Dziembowo (45 pkt), V– sołectwo Rzadkowo (40,5 pkt), VI – sołectwo Równopole (39,5 pkt), VII – sołectwo Krzewina (38,5 pkt), VIII- sołectwo Prawomyśl-Byszewice (35,5 pkt), IX – sołectwo Zelgniewo (35 pkt), X – sołectwo Jeziorki (31,5 pkt), XI – sołectwo Dziembówko (31 pkt), XII – sołectwo Brodna (25 pkt).

Nagrody i dyplomy wręczył zawodnikom wójt gminy Brunon Wolski, wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy Kaczory Stefanem Kowalem i wiceprzewodniczącym Rady Gminy Kaczory – Kazimierzem Załachowskim.

Oprawę muzyczną Turnieju jak co roku robiła Orkiestra Gminna pod batutą Zdzisława Nawrota. W tym roku jednak wystąpił znakomity Artysta znany wszystkim doskonale ze szklanego ekranu – polski aktor, wokalista znany min. z telewizyjnych programów Zbigniewa Górnego, Kabaretu Olgi Lipińskiej, Grupy Tercet- czyli Kwartet oraz popularnego polsatowskiego programu „Twoja twarz brzmi znajomo” – ROBERT ROZMUS, który swoim show – zachwycił nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Uwieńczeniem całego turnieju była wspólna zabawa pod chmurką.

Udostępnij ten wpis