ZIMOWA POWIATOWA SPARTAKIADA MIESZKAŃCÓW WSI 2020

ZIMOWA POWIATOWA SPARTAKIADA MIESZKAŃCÓW WSI 2020


22 lutego 2020 to czas kolejnej Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi organizowanej przez Ludowe Zespoły Sportowe. Reprezentacja Kaczor i tym razem wystawiła zawodników do wszystkich proponowanych konkurencji. W tym roku były to: wielobój rekreacyjny (strzały z wiatrówki, rzut lotką do tarczy, rzuty do kosza), rzuty karne do bramki, rzuty lotką do tarczy, przeciąganie liny, podnoszenie ciężarka.

Po raz pierwszy w historii tych spotkań, w konkurencji podnoszenia ciężarka wzięły udział także Panie! Ciężarek o wadze 12,5 kg był prawdziwym wyzwaniem dla reprezentantek poszczególnych drużyn. Publiczność jednak zagrzewała do walki wszystkie „siłaczki”, co zdecydowanie wpłynęło na wyniki. Wsparciem dla Kaczorskiej reprezentacji była obecność Wójta Gminy Kaczory pana Brunona Wolskiego, który wraz z włodarzami innych miejscowości miał okazję dekorować zawodników stających na podium.

Gminę Kaczory reprezentowali: pani Donata i pan Andrzej Karczewscy z Dziembówka, Monika Ignaszewska z Kaczor, Kamil Tutaj i Sara Jasińska z Rzadkowa, Jakub Michałek i Oskar Kozera z Kaczor oraz Jarosław Szymański i Sebastian Gruntkowski z Dziembowa. Kapitanem drużyny był Sołtys Dziembówka pan Jan Robakowski.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem fotograficznym z imprezy a chętnych do zgłaszania się na kolejne edycje imprezy. Wiadomo przecież „trening czyni mistrza”!

Tekst/Foto. GOK Kaczory

Udostępnij ten wpis