ZIMOWA SPARTAKIADA LZS

ZIMOWA SPARTAKIADA LZS


23 lutego po raz kolejny odbyła się Zimowa Powiatowa Spartakiada LZS Mieszkańców Wsi. Na hali sportowej przy szkole podstawowej w Ujściu stawiło się 7 drużyn reprezentujących gminy: Białośliwie, Łobżenica, Piła, Szydłowo, Ujście, Wysoka i oczywiście zawodnicy z gminy Kaczory. Po uroczystym otwarciu i przywitaniu przybyłych gości rozpoczęła się pierwsza konkurencja, jaką był wielobój rekreacyjny. Tu reprezentowali nas Monika Heymann i Marcin Załachowski z Dziembowa. W skład wieloboju wchodziło strzelanie z wiatrówki, rzuty osobiste do kosza, oraz rzut lotką do tarczy. Nasz duet wywalczył IV miejsce.
Kolejną konkurencją były rzuty karne do bramki. Bramka podzielona była na strefy punktowe. Jakub Łapacz oraz Wojtek Suchta z Dziembowa wystrzelali sobie II miejsce.
W rzutach lotką do tarczy reprezentowało nas rodzeństwo z Dziembówka: Paulina i Grzegorz Miedzianowscy. Ostatecznie zajęli IV miejsce, przy czym okazało się, że Grzegorz był jednym z najlepszych mężczyzn w tej rywalizacji. Może się zdarzyć, że będzie reprezentował nasz powiat na spartakiadzie wojewódzkiej.
Podnoszenie ciężarka 17,5 kg to nie lada wyczyn. Radek Zieliński (kat. do 80 kg) oraz Robert Kozak (kat. powyżej 80 kg) z Kaczor zajęli V miejsce.
I na zakończenie wzbudzające największe emocje i doping publiczności – przeciąganie liny. Seweryn i Dawid Kozłowscy, Marcin Fonferek z Równopola, Michał Maćkowski z Zelgniewa oraz Andzrzej Kolterman z Dziembówka przeciągnęli wszystkie ekipy oprócz siłaczy z Białośliwia.
Ostatecznie odebraliśmy puchar za trzecie miejsce. Do drugiego Białośliwia zabrakło nam 3,5 punkta a do zwycięskiego Ujścia 8,5. Z rąk przewodniczącego Rady Gminy Kaczory Stefana Kowala nagrodę odebrał Jan Robakowski, sołtys z Dziembówka.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie naszej gminy, jak również kibicom za nieustanny, gorący doping.

tekst/fot.: Izabela Skwirowska

Udostępnij ten wpis