ZIMOWA SPARTAKIADA LZS – UJŚCIE 2016

ZIMOWA SPARTAKIADA LZS – UJŚCIE 2016


Dnia 27 lutego 2016 Ujście gościło siedem reprezentacji gmin powiatu pilskiego biorących udział w  Zimowej Powiatowej Spartakiadzie LZS Mieszkańców Wsi – w tym reprezentację  gminy Kaczory. Zawodnicy zmierzyli się  w takich konkurencjach, jak  trójbój rekreacyjny, podnoszenie ciężarka, rzuty karne do bramki, rzut lotką do tarczy i przeciąganie liny. Drużyny świetnie przygotowane w sportowej rywalizacji walczyły o każdy punkt. A oto jak to wyglądało w poszczególnych konkurencjach:

Wielobój rekreacyjny (strzelanie z wiatrówki, rzut lotką do tarczy, rzuty do kosza): Weronika Skowrońska (Dziembowo), Marcel Piotrowski (Dziembówko)

Rzuty karne do bramki na punkty: Oliwia Glapska (Dziembowo), Bartłomiej Martenka (Dziembówko)

Przeciąganie liny: Sebastian i Piotr Klejna (Zelgniewo), Adam Schyck (Dziembówko), Sebastian Gruntkowski (Dziembowo) – II miejsce

Podnoszenie ciężarka 17,5 kg: powyżej 80 kg Sebastian Gruntkowski (Dziembowo), do 80 kg Adam Schyck (Dziembówko) – III miejsce

Rzut lotką do tarczy: Weronika Skowrońska (Dziembowo), Marcel Piotrowski (Dziembówko)

W ogólnej klasyfikacji reprezentacja naszej gminy zajęła V miejsce.

Zabawa i rywalizacja przygotowana przez organizatorów udowodniła, że w sporcie wszystko się zdarzyć może. Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za postawę i atmosferę. Szczególne podziękowania kierujemy do sołtysów: Bogdana Pszczółki z Zelgniewa, Jana Robakowskiego z Dziembówka, prezesa LZS Dziembowo Tomasza Łapacza za pomoc w zorganizowaniu drużyny.

tekst/fot.: GOK Kaczory

Udostępnij ten wpis