LAURA KORDEK ZE ŚMIŁOWA DOCENIONA NA FESTIWALU W KRAKOWIE

LAURA KORDEK ZE ŚMIŁOWA DOCENIONA NA FESTIWALU W KRAKOWIE


11 listopada 2023 r. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbył się finał 24. Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Piosenki Jana Wojdaka”. W tegorocznej edycji finału zaprezentowało się ponad 130 wokalistów z terenu całej Polski w wielu od 6 do 21 lat. Finaliści walczyli nie tylko o nagrody rzeczowe i finansowe, ale również możliwość nagrania płyty z autorskimi piosenkami napisanymi i skomponowanymi w ramach płyty festiwalowej, wydanej we współpracy z Agencją Kwart Music Polska. W finale festiwalu zaprezentowały się także wokalistki ze Studia Piosenki przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Kaczorach, które pozytywnie przeszły eliminacje regionalne w Chodzieży.

Uznanie jury i samego pomysłodawcy festiwalu – Jana Wojdaka zyskała ośmioletnia reprezentantka naszego studia – Laura Kordek ze Śmiłowa, która za wykonanie utworu „Jaskółki” otrzymała wyróżnienie. W finale festiwalu gminę Kaczory godnie reprezentowały również: Zuzanna Banasik (10 lat) oraz Zuzanna Kubiak (12 lat)
z Rzadkowa. Naszym wokalistkom gratulujemy udanych wykonań i życzymy powodzenia na przyszłorocznych eliminacjach do festiwalu!

 

 

Udostępnij ten wpis